کد خبر: ۶۰۵۶۳۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
آیت‌الله علم‌الهدی:

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی بابیان این که هنوز قانونی برای ثبت نام ریاست جمهوری مشخص نشده است گفت: قانون انتخابات باید بررسی و اصلاح شود.

 قانون انتخابات ریاست جمهوری نیازمند بازنگری است/کار شورای نگهبان احراز صلاحیت استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت‌الله سیداحمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی گفت: 38 سال از این انقلاب می‌گذرد؛ هنوز قانونی برای ثبت نام ریاست جمهوری مشخص نشده است؛ آیا برای مدیریت همچنین نظامی باید بیش از هزار نفر بیایند و بخواهند مدیر نظام شوند؛ قانون انتخابات باید بررسی و اصلاح شود؛ در قانون اساسی شرایط رئیس جمهور دقیق و زیبا توصیف شده اما شرایط کسی که قرار است کاندیدا شود را قانون انتخابات مجلس و شورای نگهبان باید تنظیم کند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه شورای نگهبان کارش احراز  صلاحیت است نه قبول و رد گفت: مردم هستند که قبول و رد می‌کنند؛ احراز صلاحیت اگر صورت نگیرد دلیل نمی‌خواهد؛ اگر احراز صلاحیت انجام شود باید دلیل آورده شود اما عدم احراز صلاحیت نیاز به دلیل ندارد. شورای نگهبان باید احراز صلاحیت کند و رد و قبولی در این مسئله نیست و اگر احراز نکرد نمی‌توان ایراد گرفت.

وی افزود: امام خمینی(ره) در فرمایشات خود فرمودند اعضای محترم شورای نگهبان حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند و این در صحیفه امام قید شده است، همه باید مقید باشند که قانون را ولو خلاف رای بپذیرند، ایشان فرمودند میزان اکثریت است و تشخیص شورای نگهبان. درست است کسی مقابل شورای نگهبان بایستد؟ این امام است که این مهم را فرموده‌اند و این حرف بنده نیست. امام همچنین می‌فرمایند اگر کسی بخواهد فساد کند و به مردم بگوید این شورای نگهبان کذا، این فرد مفسد است و باید تحت تعقیب مفسد فی الارض قرار گیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: امام همچنین تضعیف شورای نگهبان را امری خطرناک توصیف فرمودند و عنوان کردند همه باید به قوانین توجه کنیم و هرچند مخالف نظر ما باشد باید به آن احترام بگذاریم.

وی افزود:موقعیت امروز جامعه ما در یک موقعیت خاص انتخاباتی است؛ نکته‌ای که به عنوان یک تذکر لازم و ضروری باید به محضر شما برادران و خواهران عرض کنم یک تصویر از ساختار این نظام است، نظام مقدس جمهوری اسلامی ما مثل یک قلعه است که اطراف آن دیوار محکم و بلندبالایی است که هیچکس از دیوار این قلعه نمی‌تواند بالا رود و آن حصار محکم مقام ولایت است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: در هر نظامی نفوذ از اطراف و اکناف و ابعاد مختلف امکانپذیر است اما در نظام ما نفوذ از اطراف در این قلعه محکم امکانپذیر نیست زیرا حصار محکمی به نام مقام رهبری دارد که هیچ قدرتی از این دیوار نمی‌تواند بالا برود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه این قلعه یک دروازه وسیع و گسترده به نام مردمسالاری دارد افزود: اگر از این دروازه درست پاسداری نشود هر دشمنی امکان نفوذ پیدا می‌کند بنابراین مرحله انتخابات، چه مجلس و شورا و ریاست جمهوری و خبرگان، هر موقعیت انتخابی که پیش می آید این دروازه باز شده و باید حراست و پاسداری کامل صورت بگیرد تا از این دروازه گسترده مردمسالاری دشمن به داخل نفوذ نکند و این پاسداری و حراست مسئولیت خطیر مرد و زنی است که می‌خواهد وارد نظام شود و رای و فکر و سلیقه و خواست خود را حاکم کنند، زیرا روی کره زمین تنها نظامی که مردم برای آن تصمیم می‌گیرند همین نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: در هیچ کشوری مردم آن کشور برای آن تصمیم نمی‌گیرند، در آمریکا لابی صهیونیستی برای مردم تصمیم می‌گیرد و نه خود مردم، تصمیم و اراده شما در این نظام حاکم است پس باید خودتان مرزبانی و پاسداری کنید تا دشمن همراه شما و کنار شما نفوذ نکند و این مربوط به خود شماست و انتخابات از این نظر یک مرحله فوق العاده خطیر است.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: کشور ما یک کشور عادی و معمولی نیست، مدیر اجرایی در کشور باید اقتصاد و امنیت و آبادانی کشور را اداره کند؛ کشور ما یک کشور الگوست، یک دکترین سیاسی برابر دکترین سیاسی لیبرال دموکراسی که دنیا را خسته و متنفر کرده ارائه کرده‌ایم، محصول لیبرال دموکراسی جز خونریزی و چپاول نبوده است، دکترین ما دکترین ولایت است پس باید در مدیریت اقتصادی و امنیتی و معیشتی الگو باشیم تا دنیا آن را ببیند.

وی افزود: غیر از این، نظام ما سه خصوصیت دیگر هم دارد که مدیر اجرایی انتخابی شما باید در این سه خصوصیت نقش آفرین باشد؛ نظام ما نظامی نیست که بگوئیم در نتیجه موازنه دو قدرت، یکی مسلط شد و نظامی ایجاد شد؛ اصلا اینگونه نبوده است، نظام جمهوری اسلامی نظامی نبوده که با یک کودتای ضدنظام شاهنشاهی روی کار بیاید، این هم نبوده است؛ نظام جمهوری اسلامی نظامی است که مردم سینه خشک خود را مقابل گلوله داغ گرفتند و ده‌ها انسان به خاک و خون غلتیدند و تز عاشورایی سیدالشهدا مبتنی بر پیروزی خون بر شمشیر اجرا شد و برحسب اجرای تز عاشورایی سیدالشهدا(ع) این مردم این نظام را درست کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: خصیصه دوم این است که یک جنگ نابرابر میان دنیای کفر با اسلام  روی کره زمین شروع شده است و بزرگترین سد سر راه توسعه استکباری، سنت رسول‌الله و قرآن و انتظار فرج است و می‌خواهند این را براندازی کند.

وی ادامه داد: خاکریز نخست این جبهه، نظام جمهوری اسلامی است که مقابل کفر جهانی ایستاده است، مدیر اجرایی باید مدیری باشد که بتواند معیشت مردم و زندگی مردم و اقتصاد مردم را در جبهه حفظ کند، نظام ما در یک جنگ نابرابر فرهنگی و رسانه‌ای و اقتصادی و تبلیغاتی است.

خطیب جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: خصیصه سوم این نظام این است که در شرایط آرامی نیستیم و در بستر انقلاب هستیم، ما در حال انقلاب هستیم و انقلاب ما روبه جلو است، نتیجه تشکیل این نظام این بوده که یک نقطه اهرمی به دست انقلاب افتاد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه انقلاب تمام نشده و رو به جلو در حال حرکت است تاکید کرد: شروع اصلی انقلاب و پیروزی اولیه روزی است که صدا از کنار دیوار کعبه بلند شود و امام زمان(عج) ظهور کند. انقلاب باید پرقدرت و پویا جلو برود؛ مدیر اجرایی باید نظام را در این موقعیت حفظ کند.


انتهای پیام/ع
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر