کد خبر: ۶۰۸۶۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
کد خبر : ۶۰۸۶۵۸۹
ربیعی در مراسم «قرارداد همکاری پرداخت وام ویژه دکترای»

وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی گفت: ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای کارهای فنی‌و‌حرفه‌ای و آموزش‌های مهارتی به تصویب رسیده است.

تصویب برنامه اشتغال در شورای عالی اشتغال/ تصویب ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بخش فنی و‌حرفه‌ای

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز در مراسم امضاء قرارداد همکاری پرداخت وام ویژه دکتری بین صندوق رفاه دانشجویان و بانک عامل با اشاره به هم‌افزایی بین‌ دانشگاه‌ها، وزارت علوم و بانک توسعه تعاون با اشاره به منابع خوب نیروی انسانی در کشورمان اظهار داشت: ما باید از منابع خوب نیروی انسانی در جهت تحول و پیشرفت هر چه بیشتر کشور استفاده کنیم تا مانند کشورهایی، چون ژاپن و کره به رشد قابل توجهی در منطقه و دنیا برسیم.
 
وی بیان کرد: یکی از مشکلات ما استفاده از ظرفیت منابع انسانی ارزشمندمان است و این مسئله نقشی اساسی در توسعه کشور دارد که باید به صورت گسترده‌تری از پتانسیل جوانان و بخصوص افراد نخبه استفاده کرد.
 
ربیعی ادامه داد: در حال حاضر تعاونی‌های مختلفی با اخذ مجوز از سازمان برنامه و بودجه همکاری‌های خوبی در حوزه دانشگاهی دارند و این وزارتخانه برنامه اشتغالش در شورای عالی اشتغال به تصویب رسیده و همچنین اولویت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز در همین شورا مصوب شده است و امروزه در حوزه‌های لجستیک، آی سی تی و گردشگری خدمات مختلفی ارائه می‌دهد.
 
وزیر کار عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع تسهیلا‌تی مصوب شده است که برای انجام کارهای فنی‌و‌حرفه‌ای اعتباری در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه دانشگاهی اختصاص داده شده است تا دانشجویان تر‌م آخر که مشکل سربازی ندارند بتوانند با آموزش‌های مهارتی وارد بازار کار شوند.
 
وی با بیان اینکه در رشته‌های علوم انسانی نگرانی من بیشتر از سایر حوزه‌ها است، افزود: از طرح‌های یارانه به کارانه با هدف ایجاد اشتغال راه‌اندازی شده است که از سال ۹۴ به صورت پایلوت در ۳ استان گلستان، قزوین و کردستان اجرا و به وسیله شورای اشتغال بودجه‌اش تأمین و به صورت پایلوت مصوب شده است.
 
وزیر کار یادآور شد: یکی از سیاست‌های رفاهی دولت افزایش توانمندی دانشجویان است. 

 

ظرف ۲۴ ساعت مجوز صادر می‌کنم!
علی ربیعی در حاشیه مراسم امضا قرارداد همکاری ویژه دکتری بین صندوق رفاه دانشجویان و بانک توسعه تعاون که امروز در وزارت علوم برگزار شد، در جمع خبرنگاران در توضیح سامانه کارورزی دولت که در حال حاضر فعال است، گفت: این سامانه فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده، بنابراین امر جدیدی نیست.

وی در ادامه در خصوص فیلتر سامانه کارورزی دکتر قالیباف از کاندیدای دور دوازدهم ریاست‌جمهوری نیز گفت: من این سامانه را فیلتر نکرده‌ام در واقع این امر حاکمیتی است و کسی نمی‌تواند بدون داشتن مجوز اقدام به راه‌اندازی سامانه و انجام فعالیت‌های مربوط شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: آقای قالیباف تاکنون برای درخواست مجوز در جهت راه‌اندازی سامانه کار اقدام نکرده‌اند و من قول می‌دهم اگر ایشان در این زمینه درخواستی داشته باشد طی ۲۴ ساعت مجوز لازم را به ایشان ارائه دهم.

 

پرداخت تسهیلات به دانشجویان دکتری با هدف بهبود شرایط تحصیل

در ادامه مراسم حجت الله مهدیان مدیر عامل بانک تعاون گفت: این بانک به فارغ التحصیلان مقطع دکتری تسهیلات پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: پس از سپرده‌گذاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی صندوق رفاه دانشجویان، امسال ۴۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات طی ۱۶ مرحله به معرفی‌شدگان از سوی این صندوق پرداخت می‌کند.

مدیرعامل بانک تعاون بیان کرد: این تفاهم نامه شرایط را برای تحصیل دانشجویان بهتر می‌کند و بانک توسعه تعاون از تشکل‌های تعاونی و حتی غیر تعاونی برای توسعه اشتغال حمایت می‌کند.

مهدیان عنوان کرد: تسهیلات اعطایی در قالب عقد قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود و مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی بر اساس تعداد مراحل اعطای تسهیلات و سال ورود دانشجویان متفاوت خواهد بود؛ ضمن آنکه بازپرداخت نخستین قسط توسط دانشجو یک سال پس از اتمام سنوات مجاز تحصیلی وی است..

مدیر عامل بانک توسعه تعاون تاکید کرد: نخستین مرحله پرداخت تسهیلات تا پایان خردادماه ۹۶ آغاز خواهد شد و معرفی‌شدگان با در دست داشتن معرفی‌نامه از سوی صندوق می‌توانند با مراجعه به شعب بانک توسعه تعاون، تشکیل پرونده دهند.

وی گفت: این بانک ۷۰ درصد تسهیلات خود را به بخش تعاون و ۳۰ درصد بقیه را به حوزه غیر تعاونی اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/ 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر