کد خبر: ۶۰۹۸۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو هشدار داد:

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی قاچاق و غیر مجاز از طریق مناطق صعب العبور مرزی با شرایط حمل و نقل نامناسب وارد می‌شوند که می‌توانند موجب حساسیت‌های پوستی در مصرف کنندگان شوند.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از پایگاه خبری سازمان غذا و دارو مصطفی اسماعیلی رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پاسخ به اینکه چرا نباید از فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی قاچاق استفاده کنیم، اظهار داشت: فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی قاچاق و غیر مجاز غالبا فرآورده‌های تقلبی هستند که در شرایط نامناسب و مواد اولیه نامرغوب، غیر مجاز و با کیفیت پایین تهیه می‌شوند.

وی افزود: بعضی از این فرآورده‌ها حتی اگر اصل باشند، چون بصورت قاچاق و از طریق مناطق صعب العبور مرزی با شرایط حمل و نقل نامناسب وارد می‌شوند ممکن است ساعت‌ها و روز‌ها در برابر گرمای بسیار زیاد، نور خورشید، رطوبت و گاهی سرمای خیلی زیاد قرار گرفته و درجاتی از فساد در آن‌ها ایجاد شود که موجب حساسیت‌های پوستی و عوارض و آسیب‌های دیگر در مصرف کنندگان می‌شود.

اسماعیلی ادامه داد: داروخانه بهترین مکان برای تهیه فرآوردهای آرایشی و بهداشتی است که مصرف کنندگان هنگام خرید حتما به مجوز‌های ساخت وزارت بهداشت و برچسب اصالت فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی دقت کنند. 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر