کد خبر: ۶۱۲۹۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
کد خبر : ۶۱۲۹۳۴۵
وزیر معارف در مراسم اختتامیه "ستاره قرآن":

وزیر معارف در محفل با شکوهی از برگزیدگان مسابقه «ستاره قرآن» که میان شاگردان مکاتب سراسر کشور شده بود، تقدیر کرد.

آموزش احکام و معارف قرآنی درافغانستان افزایش یافته است
به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، اسدالله حنیف بلخی، وزیر معارف با حضور در مراسم اختتامیه مسابقات ستاره قرآن گفت: از شاگردان می خواهیم تا تمام رفتار و کردار شان را با اصول و اساسات دین مقدس اسلام وفق بدهند تا به مثابه انسان های حلیم، راستکار و خدمتگذار جامعه برای مردم خویش مصدر خدمات شایانی شوند.
 
وی عنوان داشت: خوشبختانه توجه شهروندان کشور نسبت به چند دهه قبل درباره آموزش، احکام و عمل به قرآن افزایش پیدا کرده است.
 
وزیر معارف خاطر نشان ساخت: از شهروندان کشور خواستاریم تا با عمل به قرآن واژه های قرآنی را در تمامی ابعاد زندگی خود تطبیق دهند.
 
دکتر محمد سعید منصور؛ رئیس معارف شهر کابل نیز در ادامه اظهار داشت: برنامه ستاره قرآن از پانزدهم ماه مبارک رمضان شروع شده است.
 
وی افزود: در این دوره مسابقات ۲۴ هزار شاگرد از تمام مکاتب سراسر کشور اعم از ذکور و اناث شرکت داشتند که طی سه مرحله رقابت از میان ۱۵۰ دانش آموز برتر شهر کابل تنها ۱۲ دانش آموز نخبه توانستند به مسابقات نهایی برنامه ستاره قرآن راه یابند.
 
منصور تصریح کرد: هدف از برگزاری چنیبن مسابقاتی ترویج خواندن قرآن میان دانش آموزان مکاتب می باشد، چرا که شماری از دانش آموزن مکاتب بعد از فراغت دوره لیسه قادر به خواند کلام الله مجید نمی باشد.
 
شایان ذکر است مرحبا، یکتن دانش آموزان لیسه عبدالهی الهی توانست با کسب بیشترین امتیاز میان طبقه اناث و سید نصیر احمد فرزند سید عبدالباقی از لیسه غلام صدیق محبی مقام نخست را کسب کردند همچنین سید نصیر احمد، توانست در مسابقات ستاره قرآن،در میان شرکت کنندگان ها لقب ستاره قرآن را از آن خود کند.

گفتنی است در این مراسم علاوه بر حضور دکتر اسدالله حنیف بلخی وزیر معارف، دکتر محمد شفیق صمیم معین تعلیمات اسلامی و دکتر اسدالله محقق جهانی معین نصاب تعلیمی و تربیه معلم، محبوب الله صدیقی مشاور ارشد مقام وزارت در امور پارلمانی این وزارت و شماری از رؤسای وزارت معارف، استادان مدارس دینی و مهمانان نیز اشتراک داشتند.
 
خاطر نشان می شود: در پایان مراسم نیزاز برندگان مقام های اول تا سوم مسابقه «ستاره قرآن» با اهدای جوایزی تجلیل شد
 
 
انتهای پیام/
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر