کد خبر: ۶۱۳۳۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
سرلشکر صفوی:

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: آمریکایی‌ها در صحنه میدان نبرد، خصوصا در حوزه کمک‌های مستشاری ایران در عراق و سوریه توان عملیاتی و اطلاعاتی سپاه را بخوبی درک کرده‌اند و شکست‌های سختی از ایران متحمل شده‌اند.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا به منظور تشریح عملیات‌های دفاع مقدس و آشنایی با جنگ تحمیلی در جمع پرسنل و نیرو‌های تحت آموزش آموزشگاه شهید مدرس نیروی زمینی سپاه در جمع مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با تشریح شرایط سیاسی و امنیتی منطقه جنوب غرب آسیا و راهبرد جمهوری اسلامی ایران گفت: برای آنکه جنگی به سراغمان نیاید باید آمادگی‌های خود را افزایش دهیم و هزینه‌های حفظ آمادگی به مراتب کمتر از هزینه‌های اداره جنگ است.

وی ادامه داد: راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران تهاجم و آغازگری جنگ نیست و ایران بدنیال برقراری صلح و ثبات و امنیت در منطقه خلیج فارس و منطقه غرب آسیا با مشارکت کشور‌های منطقه است.

سرلشکر صفوی افزود: بر اساس همین راهبرد و به صورت واقعی جمهوری اسلامی ایران یک مبارزه ضد تروریستی را آغاز کرده است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در خصوص اهداف راهبرد آمریکا در افزایش تنش در منطقه جنوب غرب آسیا و نقش بازیگران منطقه‌ای آن گفت: عربستان سعودی و برخی از کشور‌های عربی منطقه بازیچه دست ایالات متحده آمریکا قرار گرفته اند و تنش‌های از پیش طراحی شده در منطقه صرفا به بهره برداری آمریکا از منابع کشور‌های عربی – اسلامی در جهت خرید تسلیحاتی و افزایش رقابت تسلیح توسط این کشور‌ها منجر خواهد شد.

وی در تشریح شرایط سیاسی حکومت عربستان سعودی گفت: ساختار حکومت در عربستان سعودی بصورت قبیله‌ای است و این کشور فاقد پارلمان و قانون اساسی بوده و اصولا مردم در تعیین سرنوشت خویش حقوقی نداشته و مشارکت‌های مردمی در امور سیاسی حتی در پائین‌ترین سطح خود وجود ندارد و این کشور در درون خود با چالش‌های فراوانی رو برو است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: متاسفانه برخی از کشور‌های عربی از جمله عربستان سعودی سیاست‌های کلان و استراتژیک و راهبرد اصولی و صحیحی در بهره برداری از تسلیحات خریداری شده ندارند و صرفا به فراگیر شدن تنش‌های منطقه‌ای دامن می‌زنند و این تنش‌ها موجب هدر رفتن منابع کشور‌های اسلامی و خصوصا باعث رواج اختلاف در بین دولت‌های اسلامی می‌گردد و منابعی که بایستی صرف وحدت، پیشرفت و توسعه کشور‌های اسلامی گردد باعث کشتار ملت‌های مسلمان می‌شود.

سرلشکر صفوی در خصوص رفتار معامله گرانه ایالات متحده با کشور‌های منطقه گفت: به هر میزان که نا امنی در منطقه گسترش و رواج داشته باشد، فروش سلاح نیز در این منطقه بیشتر خواهد شد و رفتار ایالات متحده آمریکا، خصوصا قرارداد ۱۲ میلیارد دلاری فروش تسلیحاتی آمریکا به قطر نشان از آن دارد که رفتار معامله‌گرانه رئیس جمهور آمریکا مقدم بر هرگونه پیمان منطقه‌ای این کشور با کشور‌های منطقه خصوصا پیمان با عربستان سعودی است و در صورتی که منافع آمریکا در جای دیگر تامین گردد، سیاست‌های این کشور در چر خشی آشکار جه بسا در به خطر انداختن منافع ملی هم پیمانان فعلی خود در منطقه تعریف گردد.

وی افزود: دور جدید بازار سیاه فروش تسلیحات به قطر در حالی است که آمریکا از محدودیت‌های اعمال شده توسط کشور‌های عربی در برابر قطر حمایت آشکاری کرده است و آمریکا در فروش تسلیحات دست چندم خود به این کشور‌ها اصطلاحا به دنبال دوشیدن کشور‌های منطقه است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به اهداف آمریکا در دامن زدن به اختلاف مابین کشور‌های عربی گفت: قطری‌ها بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی دارند و آمریکائی‌ها نیز براساس منافع ملی خود بدنبال صدور خدمات امنیتی به قطر و در نتیجه تصاحب بخش عمده‌ای از ذخایر ارزی این کشور هستند و تنش‌های ایجاد شده نیز در راستای فروش و تضمین امنیت این کشور‌ها به ازای منابع مالی دریافتی است.

وی افزود: البته نقش حمایت قطر از اخوانی‌ها و پشتیبانی از حماس را نبایستی در این بین نادیده نگاشت.

سرلشکر صفوی در خصوص افول قدرت منطقه‌ای و بین الملل ایالات متحده و ادامه رفتار آمریکا در خصوص جمهوری اسلامی ایران گفت: قدرت آمریکا و صهیونیست‌ها در حال کاهش است و نشانه‌های آن را می‌توان در عدم موفقیت آمریکا در سرنگونی حکومت سوریه و همچنین عدم توان آمریکا در ایستادگی مقابل کره شمالی دید و واقعیت دیگر آن است که آمریکائی‌ها در صحنه میدان نبرد، خصوصا در حوزه کمک‌های مستشاری ایران در عراق و سوریه توان عملیاتی و اطلاعاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بخوبی در ک. کرده اند و در این میدان‌ها شکست‌های سختی از ایران متحمل شده اند و رویکرد آن‌ها در قبال سپاه برگفته از این همین واقعیت است.

وی افزود: آمریکائی‌ها با جمهوری اسلامی ایران چالش اساسی داشته و رفتار اخیر سیاستمداران آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید نشان از بد عهدی و بی ثباتی آمریکا در عمل به تعهدات ۱+۵ خود دارد و هدف آمریکا در نقض تعهدات خود فشار به جمهوری اسلامی ایران در نتیجه شکست سیاست‌های آمریکا در عراق و سوریه است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به چالش‌های داخلی آمریکا و ارتباط آن با تحریم‌های جدید آمریکا گفت: آمریکا در اوضاع داخلی خود و درآینده درگیر چالش‌های اساسی بیشتری ناشی از سیاست‌های غلط دولتمردان خود، خصوصا سیاست‌های ترامپ خواهد بود و برخی از این سیاستمداران برای انحراف از موضوعات داخلی، افکار عمومی را معطوف بحران‌های ساختگی خارجی می‌کنند و دقیقا موضوع جمهوری اسلامی ایران نیز از این دست موضوعات است و ترامپ در رابطه با ایران سیاست تحریم‌ها را ادامه خواهد داد.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به شرائط سیاسی داخل و ضرورت وحدت در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: مطابق قانون اساسی تعیین سیاست‌های کلی نظام از اختیارات رهبری است.

وی افزود: مبنای بیانات مقام معطم رهبری بر اساس اشراف و دسترسی ایشان در نقش رهبری به اطلاعات و جزئی‌ترین مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و قدرت تحلیل معظم له است و دولتمردانی که از نزدیک درگیر مسائل کلان کشور بوده و هستند، عمق دوراندیشی و آینده نگری ایشان را در موضوعات مختلف از نزدیک لمس می‌کنند و بر همین اساس هشدار‌های رهبری نقش پیشگیرانه‌ای در عرصه‌های مختلف داشته و دارد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری اضافه کرد: در بین سیاسیون و مسئولین از گذشته تا کنون هیچکس به اندازه مقام معظم رهبری حافظ منافع مردم نبوده و در جهت تقویت دولت‌ها، بواسطه منافع عموم مردم گام برنداشته است و در این جهت نیز بیانات مختلفی را ایراد فرمود: ه اند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: ایجاد انشقاق دربین مردم ناشی از رواج اختلافات و سلیقه‌های سیاسی از جمله رفتار‌های منافقانه و آفت‌هایی است که جبران هریک از آن‌ها مسلتزم صرف زمان و انرژی زیادی است و بیشترین توان دولتمردان و به تبع آن مردم بایستی صرف توسعه منابع و پیشرفت کشور و افزایش سطح رفاه عمومی گردد و بیانات حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای براساس نقش رهبر انقلاب در دیده بانی از انقلاب ترجمه و تفسیر می‌گردد.
صفوی در پابان گفت: وحدت از جمله راهبرد‌هایی است که توجه به آن باعث عزت، سرافرازی و موفقیت کشور در صحنه‌های مختلف شده است.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
فقط سپاه وبچه های انقلاب وانقلابیون ودیگرهیچ. بقیه درحدحرفند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۹
عاشقتونم سرفرازبادایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۹
عاشقتونم سرفرازبادایران
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
درود برشرف شما پاسداران وخداوند یارتان
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی