کد خبر: ۶۱۳۶۲۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
محسنی بندپی خبر داد

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در کل کشور 900 شیرخوار داریم، گفت: در حال حاضر 1600 نفر متقاضی فرزندخواندگی در کشور است، اما متأسفانه اغلب آن‌ها خواهان سرپرستی نوزاد و کودکان دختر هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افطار و بازدید از شیرخوارگاه آمنه، اظهار داشت: این شیرخوارگاه یکی از بهترین شیرخوارگاه‌ها در سطح کشور است و در حال حاضر ۱۱۸ شیرخوار در این مرکز نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: به طور کلی در کشور ۹۰۰ شیرخوار داریم این در حالی است که متقاضیان فرزندخواندگی زیاد هستند، اما اغلب خواستار سرپرستی کودکان دختر و نوزاد هستند.

محسنی بندپی گفت: در حال حاضر ۱۶۰۰ نفر متقاضی فرزندخواندگی در کشور است که سیاست ما این است در اسرع وقت کودکان را به این افراد واگذار کنیم و طبق تسهیلاتی که در قانون فرزندخواندگی ایجاد شده حتی مجوز واگذاری فرزند به زنان مجرد هم داده شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت: متأسفانه کودکانی که در شیرخوارگاه آمنه نگهداری می‌شوند عمدتاً بدسرپرست هستند و زمینه واگذاری آن‌ها برای سرپرستی وجود ندارد که برای این موضوع هم قانون‌گذار مشخص کرده که این فرزندان به صورت امین موقت به خانواده‌ها سپرده شوند.

وی با بیان اینکه متقاضی برای سرپرستی کودکان بدسرپرست در کشور کم است، گفت: بر اساس آمار ۲۰ تا ۲۵ درصد کودکان بدسرپرست بدون سرپرست هستند که از سوی بهزیستی برای آن‌ها شناسنامه گرفته شده و زمینه واگذاری‌شان ایجاد می‌شود.

محسنی بندپی افزود: برخی از کودکان نیز بدسرپرست یا دچار بیماری و اختلالاتی هستند که از سوی بهزیستی تحت درمان قرار می‌گیرند و از طرفی برای به نام زدن بخشی از اموال به فرزندخوانده‌ها نیز به دلیل اینکه ظرفیت زوجین علاقه‌مند از نظر روحی، اجتماعی و مالی باید اطمینان‌بخش باشد این موضوع دقیقاً بررسی می‌شود تا کودکان به درستی به سرپرستی داده شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در مورد محرم شدن والدین با فرزندخوانده نیز به لحاظ شرعی، قانونی و حقوقی این موضوع حل شده و در شناسنامه این کودکان ثبت می‌شود که فرزند این خانواده هستند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر