کد خبر: ۶۱۳۹۲۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
تبریز؛

شهردار تبریز بر ضرورت اتمام فرآیند استفاده از تسهیلات فاینانس خارجی برای خط 2 متروی تبریز تأکید کرد.

خط دوم متروی تبریز، طولانی‌ترین خطوط مترو در کشور به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ نجفی شهردار تبریز در دیدار با نمایندگان ارشد بانک چینی و کنسرسیوم فاینانس گفت: خط دوم متروی تبریز، از طولانی‌ترین خطوط مترو در کشور است که با تزریق‌های مالی صورت‌گرفته، حدود 4.5 کیلومتر از عملیات عمرانی، در حال اتمام است.

وی با اشاره به این‌که شهرداری تبریز، توسعه و تجهیز مترو را با اجرای راهبردهای اقتصادی متفاوت، در پیش گرفته است، تصریح کرد: فرآیند اخذ فاینانس خارجی در کشور ما بسیار پیچیده بوده و نیازمند اخذ مجوزهای متعدد از مبادی مختلف قانونی و طی مراحل مختلفی است که این مهم برای خط 2 متروی تبریز از حدود دوسال قبل آغار شده و پس از طی مسیر مربوطه، هم اینک به مراحل پایانی خود نزدیک شده است.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: بیش از 350 پروژه در فهرست «سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران» قرار دارد که از این میان، پروژه خط 2 متروی تبریز در اولویت‌های نخست قرار دارد و این پروژه، از این نظر، در بین سازمان‌های قطارشهری کشور به عنوان پیشرو شناخته می‌شود.

نجفی اظهار داشت: با اتمام این فرآیند مبلغ 420 میلیون دلار به پروژه خط 2 تزریق مالی انجام خواهد شد و منابع مالی اجرا و راه‌اندازی فاز اول خط 2 قطارشهری تبریز به طول 10 کیلومتر تأمین خواهد شد.

 

انتهای پیام/ش

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر