کد خبر: ۶۱۴۰۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵

تعداد ۳۰ خبرنگار نوجوان همراه با سایر اهالی رسانه رویدادها و اتفاقات سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را پوشش می‌دهند.

خبرنگاران نوجوان با اهالی رسانه همراه می‌شوندبه گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان؛ مراحل انتخاب خبرنگاران نوجوان این جشنواره به پایان رسید. بدین ترتیب از میان ۱۸۰ داوطلب خبرنگاری در سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان، ۳۰ خبرنگار از گروه سنی ۱۱ تا ۱۶ سال به پوشش خبری بخش‌های مختلف جشنواره از دریچه نگاه خود خواهند پرداخت.


پس از انتشار فراخوان جذب خبرنگاران نوجوان در سطح شهر اصفهان، نوجوانان ۱۱ تا ۱۶ سال در یک آزمون شفاهی شرکت کرده و بعد از آن در یک آزمون کتبی، اطلاعات عمومی، رسانه‌ای و سینمایی آنها بررسی شد. در پایان بعد از ارزیابی‌های گوناگون روز گذشته ۱۵ نوجوان دختر و ۱۵ نوجوان پسر برای خبرنگاری و گزارشگری در جشنواره انتخاب شدند.


این اقدام با هدف مشارکت هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان به عنوان نیروهای اجرایی و ستادی در جریان برگزاری جشنواره‌ای متعلق به خودشان صورت می گیرد.


خبرنگاران نوجوان جشنواره در روزهای آتی طبق برنامه‌ای مدون و به طور فشرده در کلاس های آموزشی با شیوه فعالیت رسانه‌های مکتوب، مجازی، دیداری و شنیداری آشنا شده و اصول اولیه تصویربرداری، صدابرداری، نور و ساخت گزارش‌های تلویزیونی را می‌آموزند.


همچنین۳۰ خبرنگار نوجوان در پنج گروه شش نفره مسئولیت تهیه و پوشش خبری جشنواره را عهده‌دار خواهند بود. همچنین هریک از این گروه‌ها به نام یکی از شهدای مدافع حرم مزین می‌شود.


این بخش با مشارکت ایمنا، پایگاه خبری شهرداری اصفهان انجام می‌شود و خبرنگاران نوجوان بعد از آموزش و کسب تجربه در طول جشنواره قرار است به عنوان خبرنگاران محله کارشان را ادامه دهند.


گفتنی است؛ سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ۹ الی ۱۵ تیر ماه در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر