کد خبر: ۶۱۴۷۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۶

عربستان سعودی دولت قطر را متهم کرد از مخالفان خارج نشین این کشور حمایت کرده است.

ادعای جدید ریاض: قطر از مخالفان عربستان حمایت کرده استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، عربستان سعودی دولت قطر را متهم کرد از مخالفان خارج نشین این کشور حمایت کرده است.

روزنامه سعودی عکاظ نزدیک به دربار پادشاه عربستان امروز نوشت: شواهد جدید نشان می‌دهد قطر در حمایت از مخالفان عربستانی مستقر در شهر لندن دست داشته است و این امر با هدف ضربه به وحدت ملی و فتنه انگیزی در عربستان و بر اساس "ادعاهای پوچ" صورت گرفته است.

این روزنامه افزود: نوارهای صوتی درز کرده از گفت وگوی بین حمد بن خلیفه آل ثانی امیر سابق قطر و معمر قذافی (رهبر سابق لیبی) و تصاویر چک‌های صادر شده از دفتر امیر قطر تنها اولین گواه حمایت دوحه از سعد الفقیه (شخصیت عربستانی مخالف) مقیم لندن است.

روزنامه عکاظ سپس در تلاش برای ایجاد ارتباط میان شخصیت‌های مخالف آل سعود در خارج از کشور با شبکه القاعده برآمد و نوشت: "محاکمه شماری از عناصر تروریستی القاعده از وجود ارتباط میان سعد الفقیه و این عناصر تروریستی حکایت دارد؛ بویژه ارتباط وی با عبدالعزیز الطویلعی خطرناکترین عنصر القاعده در داخل عربستان که به همراه 46 تروریست دیگر، محارب شناخته شد.

در ادامه گزارش عکاظ آمده است: در جلسات محاکمه ثابت شد که پول هایی که سعد الفقیه از دولت قطر دریافت می کرد، برای اجرای عملیات تروریستی علیه چهره های ملی در داخل عربستان هزینه می‌شد و نوارهای صوتی درز کرده تاییدی بر اعتراف عناصر تروریست در عربستان است.

سعد الفقیه رئیس جنبش معارض حرکت اسلامی برای اصلاح در عربستان است که در لندن زندگی می کند.

الفقیه پیش از این تاکید کرده بود عربستان سعودی در وضعیتی از سرکوب و فساد به سرمی‌برد و اعمال سرکوب در این کشور آن را بیش از پیش آماده بهار عربی و بیداری اسلامی می‌کند.

سعد الفقیه تاکید داشت رژیم آل‌سعود فعالیت‌های سرکوب گرایانه خود را از ابتدای سال 2014 به صورت چشمگیری افزایش داده و تعداد زندانیان سیاسی در این کشور هم اکنون در حدود 25 الی 30 هزار نفر است.


انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر