کد خبر: ۶۱۵۰۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
امیری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون امور دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی گفت: نرخ گوشت در بازار بالا است، از این رو کاهش تقاضا برای خرید گوشت ارتباطی به شیوع این بیماری ندارد.

شیوع تب کریمه کنگو ارتباطی با رکودِ بازار گوشت نداردکریم امیری معاون امور دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی در گفتگو با خبرنگار   صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت تب کریمه کنگو اظهار داشت: براساس آخرین آمار تا کنون از 65 نفری که مبتلا به این بیماری شدند، تنها سه نفر از آنها جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: نرخ گوشت در بازار بالا است  از این رو کاهش تقاضا برای خرید گوشت ارتباطی به شیوع این بیماری ندارد.

امیری در پاسخ به این سوال که مردم به دنبال شیوع تب کریمه کنگو بهترین راه حل را امتناع از خرید می دانند، گفت: در صورت خرید از قصابی های مجاز، نگرانی مبنی بر شیوع این بیماری وجود ندارد .

این مقام مسئول با بیان اینکه بهترین راه حل عمل به توصیه های جامع سازمان دامپزشکی است، عنوان کرد: بنابراین از مردم تقاضا داریم از کشتار غیرمجاز دام و تماس مستقیم با دام خودداری نمایند، چراکه کشتار غیر مجاز یکی از موانع اصلی خطر است.

معاون امور دفتر بهداشتی و مدیریت بیماری دامی ادامه داد: به دامداران توصیه می نماییم در صورت رویت کنه روی بدن دام خود، مراتب را به  سازمان دامپزشکی اطلاع دهند تا در اسرع وقت اقدام به سم پاشی اسطبل‌ها نمایند.

وی با بیان اینکه میزان مرگ و میر ناشی از شیوع تب کریمه کنگو به پایین ترین حد ممکن رسیده است، تصریح کرد: با توجه به آنکه این ویروس بومی کشورما است از این رو امکان مهار آن وجود ندارد، چراکه همه ساله با گرمی هوا و فعالیت کنه ها، امکان شیوع این ویروس وجود دارد.

انتهای پیام/

آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر