کد خبر: ۶۱۵۰۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
ابراز نگرانی نماینده پارلمان سوریه؛

نماینده پارلمان سوریه از ایجاد گروه تروریستی جدید توسط آمریکا ابراز نگرانی کرد و از انتقال عناصر داعش به مکانی نامعلوم با هواپیماهای آمریکا خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره لبنان، «عمار الاسد» نماینده پارلمان سوریه از ایجاد گروه تروریستی جدید توسط آمریکا ابراز نگرانی کرد و از انتقال عناصر گروه تروریستی داعش از رقه به مکانی نامعلوم با هواپیماهای آمریکا خبر داد.

وی اظهار کرد همه جهان به شیوه های غرب در برخورد با دولت سوریه از طریق فیلم ها و دلایل و مدارک جعلی که دست داشتن دولت سوریه را در کشتار غیرنظامیان سوریه ثابت می کند، پی برده اند. 

عمار الاسد افزود: آمریکا و کشورهای غربی نظیر انگلیس و فرانسه بر فعالیت سازمان های بین المللی و گزارش های جعلی و ساختگی آنان علیه دولت سوریه درباره استفاده از سلاح های شیمیایی ضد ملت سوریه و سیاسی کردن فعالیت آن ها تسلط دارند و این مساله باعث شده این سازمان ها اعتبار خود را از دست بدهند در نتیجه گزارش های آن ها نیز بی اعتبار است. 

الاسد در این باره اظهار داشت خاستگاه آن فیلم ها و اخبار جعلی در کشوری غیر از سوریه و با نظارت سازمان «کلاه سفیدها» است، این سازمان با استفاده از اجساد غیرواقعی کودکان در چند کشور فیلم تولید می کند تا القا کند برخورد دولت سوریه با ملت این کشور و کودکانش وحشیانه و فاشیستی است.

نماینده پارلمان سوریه خاطرنشان کرد غرب و آمریکا با این اقدامات برای منحرف کردن افکار عمومی جهانی در قبال دولت سوریه تلاش می کنند، کشوری که با حمایت هم پیمانانش در جنگ با تروریسم و آزاد سازی سرزمین هایش از چنگ تروریسم پیروزهای پی در پی و زیادی به دست آورده و دشمنانش را شکست داده است.

وی افزود: سلاح های شیمیایی بهانه ای برای حمله به کشورهای عربی به منظور سرنگونی نظام های این کشورها است.

عمار الاسد تصریح کرد آنچه امروز در سوریه رخ می دهد همان چیزی است که در عراق در سال 2003م (1382ش) اتفاق افتاد، آن زمان هم نیروهای آمریکایی به بهانه وجود سلاح های شیمیایی به عراق حمله و دولت این کشور را سرنگون کردند.

وی تاکید کرد کشورهای غربی و کشورهای عضو ائتلاف بین المللی به فرماندهی آمریکا به دلیل پیشروی های ارتش سوریه با کمک نیروهای روسی و آزادسازی سرزمین های این کشور از دست گروه (تروریستی) داعش آشفته و ناراحت هستند.

نماینده پارلمان سوریه گفت: از هواپیماهای آمریکایی در سوریه به ویژه در شهر رقه به عنوان وسیله حمل و نقل، برای انتقال عناصر گروه تروریستی داعش از خاک سوریه به اماکن نامشخص استفاده می شود.

وی رفتارهای آمریکا را اقدامات مقدماتی دولت این کشور برای تشکیل گروه تروریستی جدید دانست، گروهی که در پی نابودی گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق موجودیت آن به زودی با نام جدید در کشورهای خاورمیانه همچون گروه تروریستی داعش و القاعده اعلام خواهد شد، دو گروهی که در اصل ساخته و پرداخته آمریکا است، همچنان که پیش تر نیز همین اتفاق افتاد و بعد از نابودی القاعده گروه داعش ایجاد شد.

 

 

 

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی