کد خبر: ۶۱۵۰۳۸۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴

امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکا مذاکره نمی‌خواهد بلکه به دنبال سلطه است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در جمع دانشجویان بسیجی دوره خط امام(ره) استان فارس با بیان اینکه حوزه و دانشگاه دو بال ارتقای نظام هستند و نظم مدیریت کشور به این دو گروه است اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جایی برای روحانیت نبود و در این رابطه هرچقدر کار فرهنگی عمیق صورت بگیرد، کم است.


وی افزود: اوایل پیروزی انقلاب اسلامی دو خط و جریان در عرصه مدیریت کشور بوده و هر دوره یک اسمی داشته است که یک روز چپ و راست و روزی دیگر اصول‌گرا و اصلاح‌طلب اما محتوا مهم است نه اسم، زیربنای فکری مهم است.


خاتمی ادامه داد: از اوایل انقلاب یک جریان خوش‌بین به غرب بودند و فرهنگ غرب را جلوتر از مسلمانان می‌دیدند چه بسا نماز شب هم می‌خواندند اما تفکرشان تفکر غربی بود و این تفکرهنوز هم است.


وی ولایت فقیه را ستون فقرات نظام اسلامی عنوان و بیان کرد: اگر اصل ولایت فقیه، اصل جمهوریت نظام و اصل مذهب رسمی کشور را بردارید، حکومت طاغوتی می‌شود.


خاتمی اظهار داشت: کمک به حزب‌الله، حماس و مقاومت یک وظیفه شرعی و تامین امنیت کشور خودمان است چراکه عقل می‌گوید در 2500 کیلومتری دشمن را زمین‌گیر کنید.


وی با بیان اینکه امام راحل تا آخر عمرشان معتقد به مرگ بر آمریکا بودند اظهار داشت: آمریکا مذاکره نمی‌خواهد بلکه سلطه می‌خواهد و به فرموده امام، آمریکا شیطان بزرگ است.


امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در این 38 سال آمریکا شیطان کوچک نشده بلکه شیطنت‌های آمریکا 38 برابر بیشتر و نفودش 38 برابر کمتر شده است و این چهره عریان آمریکاست اما عده‌ای آمریکا را ارباب می‌دانند.
انتهای پیام/ر

آمریکا شیطان بزرگ به دنبال سلطه است نه مذاکره

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل