کد خبر: ۶۱۵۰۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
در پژوهشگاه رویان؛

مدیرعامل خون بند ناف رویان گفت: از امسال بزرگترین پروژه درمان بیماران فلج مغزی با سلول بنیادی کلید می‌خورد.

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  مدیرعامل خون بند ناف رویان گفت: از امسال بزرگترین پروژه درمان بیماران فلج مغزی با سلول بنیادی کلید می‌خورد.دکتر مرتضی ضرابی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در شرکت فناوری بن یاخته رویان انجام می‌دهیم نگهداری و ذخیره سازی نمونه خون بندناف است.

وی با بیان اینکه از این خون بند ناف در راستای درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنیم، اظهار داشت: قرار است امسال بزرگترین پروژه استفاده از سلول‌های بنیادی در بیمارانی که فلج مغزی شده اند را آغاز کنیم.

ضرابی با بیان اینکه این پروژه با همکاری مرکز طبی کودکان و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز خواهد شد، گفت: این پروژه در نوع خود، بزرگترین پروژه ملی و بین المللی برای درمان بیماران مبتلا به فلج مغزی یا سی پی است.

مدیرعامل خون بند ناف رویان با تاکید بر اینکه این می‌تواند قدم موثری برای درمان باشد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر هم توانسته ایم نسبت به ذخیره سازی ۷۵ هزار نمونه اقدام کنیم و ۲۰ نمونه را برای درمان بیماری‌ها پیوند دهیم.

وی با بیان اینکه اکنون نمونه‌های خون بند ناف در کشور به صورت عمومی و خصوصی جمع آوری می‌شود، اظهار داشت:: اکنون دفتری برای ذخیره سازی و نگهداری نمونه‌های خون بند ناف در اقلیم کردستان راه اندازی کرده ایم.

به گفته وی، در حال حاضر کشورهای عمان، عمارات، لبنان، تاجیکستان، آذربایجان و کویت متقاضی نگهداری نمونه‌های خون بند ناف هستند و در صدد هستیم که امسال بخشی از خدمات خود را به کشورهای همسایه ارائه کنیم.

منبع:میزان

 انتهای پیام/

درمان فلج مغزی باسلول بنیادی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی