کد خبر: ۶۱۵۰۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۰

اگر فقط به طرف مقابل وابسته باشید، پس از برهم خوردن رابطه تنها چیزی که در قلبتان می‌ماند کینه و خشم خواهد بود.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  عشق می‌تواند گاهی اوقات موضوعی پیچیده شود اما می‌خواهیم برایتان چند تفاوت بین وابستگی و عشق واقعی را توضیح دهیم امیدواریم این توضیحات کمکتان کند وضعیت کنونی رابطه‌تان را درک کرده، آن را بهتر کنید و یا در آینده رابطه‌ای براساس عشق واقعی بسازید.

عشق با گذشت زمان همچنان باقی می‌ماند، ممکن است یک روز رابطه شما و طرف مقابلتان برهم بخورد، چه دائمی چه موقتی اما اگر واقعا عاشق هم بوده باشید، آن فرد همیشه جایگاهی در قلبتان خواهد داشت و تا آخر عمرتان برای او آرزوی شادی و خوشبختی خواهید کرد.

 از سوی دیگر اگر فقط به طرف مقابل وابسته باشید، پس از برهم خوردن رابطه تنها چیزی که در قلبتان می‌ماند کینه و خشم خواهد بود.


عشق آزادی خواه و وابستگی کنترل‌گر است


عشق متقابل باعث می‌شود خودِ واقعی‌تان باشید، طرفتان تشویقتان خواهد کرد همان کسی باشید که واقعا هستید و برای نشان دادن ضعف‌هایتان نترسید، اعتماد متقابل بین‌تان ایجاد می‌شود و همین اعتماد کاتالیزور قوی‌ برای رشد هر یک از شما خواهد بود و باید بدانید عشق هیچ‌گاه به معنای کنترل‌کردن طرف مقابلتان نیست.

در واقعیت، عشق فراتر از کنترل است، توانایی طرف‌ مقابلتان برای پذیرفتن شما برای آنکه هستید و تشویقتان برای دنبال کردن آرزوهایتان باعث می‌شود نیاز به کنترل کردن او را فراموش کنید.


از طرف دیگر وابستگی رفتار‌های کنترل‌کننده در شما ایجاد می‌کند، در چنین شرایطی از طرف‌ مقابلتان می خواهید از وقت گذراندن با دوستانش منصرف شود و یا برای شاد کردن او کمتر ارزش قائل هستید، حتی ممکن است مجبورش کنید که  علی رغم احساسش با شما بماند.


وقتی عشق درمیان  است همسرتان در تمام بحران‌ها  پشت شما می‌ایستد و برایش مهم نیست که این ایستادگی می‌تواند چه عواقبی را به بار آورد، او حاضر است از خواسته اش بگذرد و خود را قربانی کند تا بتواند شما را خوشحال کند.


وی فردی قابل اعتماد و صادق است که هیچ رازی را از شما پنهان نمی‌کند و به قول معروف دلش صاف و حرف و دلش یکی است، او سعی می‌کند خود را به لحاظ احساسی، جسمانی و ذهنی کاملا با شما هماهنگ کند، او همان قدر که شما را ستایش می‌کند، دوست خوبی هم برایتان است.


یکی از نشانه های عشق بین شما و همسرتان این است که او تمام ایراد‌ها و عیب‌های شما را به خوبی می‌بیند اما می‌تواند به راحتی آن‌ها را قبول کند و مشکلی با آن‌ها نداشته باشد، پشتیبان خوبی برای شماست و می‌تواند مشوق فعالیت‌های شما در زمینه‌های موردعلاقه تان باشد،شما را تشویق می‌کند که برای خودتان هویتی مستقل داشته باشید.برای گوش کردن به حرف‌های شما وقت می‌گذارد و سعی می‌کند آن‌ها را درک کند و از نقطه نظر شما هم به مسائل نگاه کند.

منبع:www.lifehack.org

انتهای پیام/

راه‌هایی برای رمزگشایی زبان عشق همسرتان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی