کد خبر: ۶۱۵۰۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
یک کارگردان سینما در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کارگردان «جامه‌دران» گفت: جشنواره کودک از لحاظ کمی و کیفی باید متنوع شود تا بازخورد بهتری بگیرد.

سینما معجزه است و سینمای کودک معجزه‌ای بالاترحمیدرضا قطبی نویسنده و کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص اهمیت و ضرورت برگزاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: اهمیت و ضرورت برگزاری این جشنواره به خاطر آموزش و پرورش نیروهای بالنده جامعه است و فکر می‌کنم همه در این مورد وحدت نظر دارند. طبیعی است که فرهنگ جامعه و پیشرفت آن در ارتباط نزدیک با نسل نو، نیاز به تولیدات فرهنگی و نو به نو شدن آن دارد تا طراوت و شادابی مشوق نوجوانانی باشد که با عطشی سیری ناپذیر، به دنبال نوآوری هستند.

وی افزود: جشنواره فیلم کودک هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی باید متنوع و گوناگون باشد. بازخورد این گوناگونی، مسئولان فرهنگی و اداری را به سمت علاقه‌مندی مخاطبان و شناخت بیشتر تاثیرگذاری ژانر سینمایی راهنمایی می‌کند.

کارگردان «جامه‌دران» عنوان کرد: بخش بین الملل این جشنواره‌ قطعا جایی است که در آن تفاهم و تضارب آرا شکل می‌گیرد و ویژگی‌های فرهنگی و احتمالا آموزشی و بومی ملل مختلف، تصویری بی‌بدیل در ترسیم آینده یک ملت ایجاد می‌کند. سینما معجزه است و سینمای کودک معجزه‌ای بالاتر.

قطبی بیان کرد: به نظر من هر آنچه در این حوزه، با گوناگونی در تولیدات (اعم از انیمیشن، تخیلی ، مستند، آموزشی و ... ) سرمایه گذاری شود، کم خواهد بود. هرگز شما نمی توانید یک جامعه پویا بنا کنید که در آن کودک و نیازهای مادی و معنوی او را در صدر ننشانید. سینما در گستره خیال همزاد کودک است، با او حرف می زند، بازی می کند و با او بزرگ می شود. چگونه می توان به این همزاد بی اعتنا بود؟

قطبی خاطرنشان کرد: تنها جرقه‌هایی از سوی فیلمسازان مستقل که فیلم‌های با ارزشی را در این حوزه ساخته اند، نمی‌تواند جریان ساز تولید سینمای کودک باشد. باید اراده قوی و برنامه‌ریزی بلندمدت و اعتبارات فراوان گذاشت، تا بهره‌برداری بلندمدت در بزرگترین مقوله اجتماعی، یعنی نیروهای جوان و آینده ساز نمود.

 

انتهای پیام/

 

تاثیر سینمای کودک بر فرهنگ سازی برای نسل جدید

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر