کد خبر: ۶۱۵۰۹۹۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
اردبیل؛

کشت صیفی جات در شهرستان بیله سوار 35 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، آرام حلیم ،فرماندار شهرستان بیله سوار در حاشیه بازدید از مزارع صیفی جات در شهرستان بیله سوار افزود: سطح زیر کشت صیفی‌جات در شهرستان بیله سوار یک هزار و 500 هکتار برآورد شده که این مزارع شامل گوجه‌فرنگی، هندوانه، خربزه و خیار است.

وی با بیان اینکه که60تن در هر هکتار محصول برداشت می شود، گفت: این آمار بالاتر از میانگین کشوری در هر هکتار است و در مجموع برای هفت هزارو 500 نفر بصورت فصلی در این مزارع اشتغال فراهم می شود.

فرماندار شهرستان افزود: شهرستان بیله سوار قطب کشاورزی استان اردبیل است به طوری که نیمی از محصولات کشاورزی استان در این شهرستان تولید و تامین می شود.

حلیم گفت: برداشت محصولات صیفی‌جات در این شهرستان نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته و از نظربازده تولید محصولات 25 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: این میزان محصولات در راستای مدیریت بهینه آب، در اراضی بالادستی شبکه کاشت شده و با استفاده از آبیاری نواری و به روش (tape) انجام گرفته که کاهش حدود 50 درصدی مصرف آب را در این اراضی به دنبال دارد.

فرماندار بیله سوار با اشاره به اینکه این محصولات به استانهای همجوار و کشور جمهوری آذربایجان و حوزه کشورهای قفقاز نیز صادر می شود گفت:در مجموع پیش بینی می شود 90هزار تن انواع صیفی جات از این شهرستان برداشت شود.

حلیم افزود:برای نخستین بار نزدیک به 20 هکتار از اراضی به صورت آزمایشی به کشت کدو حلوایی اختصاص داده شده و پیش بینی می شود در هر هکتار یک و نیم تن تخم کدو برداشت شود.

 

انتهای پیام/ع

کشت صیفی جات شهرستان بیله سوار

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل