کد خبر: ۶۱۵۱۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵

فرماندهی گارنیزیون کابل در واکنش به تظاهرات امروز جنبش "رستاخیز برای تغییر" از تظاهرات کنندگان خواسته تا از نزدیک شدن به ساحات ریاست جمهوری و محلات دیپلوماتیک وزیر محمد اکبر خان خودداری کنند.

واکنش گارنیزیون کابل به تظاهرات امروز جنبش رستاخیزبه گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، اعضای جنبش رستاخیز برای تغییر اعلام کرده اند که آنان دوباره حرکت‌های مدنی و عدالت خواهانه خود را از امروز دوشنبه (۱۲ سرطان) از سر می گیرند.
اعضای این جنبش تاکید کرده اند که آنان تا تحقق خواسته های شان میدان های عدالتخواهانه را ترک نخواهند کرد و تظاهرات و حرکت های مدنی آنان ادامه خواهد داشت.
در همین حال گارنیزیون کابل با نشر اعلامیه ای گفته است که سازمان‌دهندگان اجتماعات، اعتصابات و یا تظاهرات مکلفیت دارند در صورت راه ‌اندازی تظاهرات و اجتماعات مطابق ماده هفتم قانون اجتماعات، اعتصابات و تظاهرات، موضوع را از قبل به پولیس اطلاع داده تا نیروهای امنیتی در تفاهم با سازمان دهندگان اجتماعات و تظاهرات تدابیر مؤثر امنیتی مسیر و محلات اجتماعات را تأمین نمایند.
در اعلامیه آمده که از سازمان ‌دهندگان و اشتراک‌کنندگان توقع به عمل می آید تا با نظرداشت ماده هشتم قانون اجتماعات، اعتصابات و تظاهرات از نزدیک شدن به ساحات ممنوعه (ریاست‌جمهوری، محلات دیپلوماتیک وزیر محمد اکبرخان، مراکز و تأسیسات نظامی، شفاخانه‌ها، مکاتب، کودکستان‌ها، محلات مهم تجاری و محلات محافظت شده) جلوگیری به عمل آورند.
اعلامیه افزوده، با درنظرداشت سطح تهدیدات امنیتی، قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل از سازمان دهندگان تظاهرات و اجتماعات مطالبه به عمل می آورد تا قبل از آغاز تظاهرات در قسمت اتخاذ تدابیر امنیتی با این قوماندانی تفاهم نمایند.
گارنیزیون کابل تاکید کرده که در صورت نقض موارد قانونی، سازمان دهندگان تظاهرات، که هویت آنها نزد ارگانهای امنیتی تثبیت است پاسخگو خواهند بود.

 

انتهای پیام/

برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی