کد خبر: ۶۱۶۱۵۵۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
کد خبر : ۶۱۶۱۵۵۴
اردبیل؛

دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: در سال گذشته 589 نفر در حوادث و سوانح رانندگی در این شهرستان مصدوم شدند که شدت جراحات وارده منجر به فوت چهار نفر از این افراد شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل،علی نباتی ، دادستان عمومی و انقلاب خلخال در نشست با مسوولان دفاتر بیمه و پلیس راه استان اردبیل و پلیس راهور خلخال افزود: در این مدت 103 نفر از مصدومان بر اثر شدت جراحات وارده به مدت طولانی بستری شده و تحت درمان قرار گرفته اند.

وی گفت: در سه ماه اول امسال نیز 167 مورد مصدومیت ناشی از سوانح رانندگی شهری و جاده ای از سوی بیمارستان امام خمینی خلخال گزارش شده است.

نباتی با اشاره به عواقب ناشی از اهمال کاری شرکت های بیمه گر در پرداخت هزینه های درمان مصدومین ناشی از حوادث رانندگی اظهار کرد: بر اساس ماده 10 ساماندهی بیمه ها شرکت های بیمه گر موظف به پرداخت 50 درصد از حق بیمه هزینه های درمان پیش بینی شده به مصدومین حادثه در بدو حادثه با کسب نظر کارشناس پلیس راه و یا ماموران پلیس راهور شهری هستند و در صورت ادامه درمان دریافت 50 درصد باقیمانده از هزینه های درمان از شرکت های بیمه نیز به صدور حکم قضایی از دستگاه قضایی شهرستان دارد.

دادستان عمومی و انقلاب خلخال تصریح کرد: در صورت کوتاهی از سوی مسوولان شرکت های بیمه گر در پرداخت پنج درصد از هزینه های درمان به مصدومین حوادث رانندگی این امر جرم محسوب شده و متخلفان تخت پیگرد قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به برخی کلاهبرداری ها و یا سوانح رانندگی ساختگی از سوی برخی از افراد سودجو برای دریافت هزینه های درمان از شرکت های بیمه گفت: از مدیران شرکت های بیمه انتظار می رود همانطور که در پرداخت هزینه های درمان به مصدومین واقعی حوادث سرعت عمل نشان می دهند در معرفی متخلفان ایجاد سوانح ساختگی و صوری حوادث رانندگی به مراجع قضایی نیز برای حفظ بیت المال سریع عمل کنند.

 

انتهای پیام/ع

حوادث رانندگی خلخال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ