قوی بودن عشق، اعتماد و احساسات موجب مدیریت روابط با دیگران می شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، ستواندوم فاطمه ابراهیمی شهابی کارشناس مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی مازندران گفت: بهتر است، برای استحکام بیشتر زندگی مشترک و روابط عاطفی در میان زوجین برخی اصول وفاداری را رعایت کنیم.


وی افزود: داشتن برخی روابط با این که برای شما معنای عاطفی و عاشقانه‌ای ندارند، اما ممکن است، برای نامزد یا همسرتان حساسیت برانگیز باشد و این دامی است که خیلی از زوج‌های تازه کار در آن می‌افتند.


کارشناس مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی مازندران گفت: زمانی که ازدواج می‌کنید، مطمئن باشید، همسرتان تنها فردی است که باید نیاز‌های احساسی، حمایتی، مادی و جنسی تان را برطرف کند.


ستواندوم فاطمه ابراهیمی شهابی افزود: اگر عشق، اعتماد و احساسات شما به اندازه کافی قوی باشد، می‌توانید روابط دیگرتان را مدیریت کنید. این واقعیت را بپذیرید که شما دیگر مجرد نیستید، بلکه ازدواج کرده اید و مسئولیت دارید که به پیمان زناشویی تان احترام بگذارید. ازدواجتان را از هیچ کس پنهان نکنید به همکاران و دوستانتان بگویید که زندگی مشترکِ شادی دارید و در هر فرصت مناسبی، همسرتان را با خودتان همراه کنید.


وی گفت: به جنس مخالف خود هیچ فرصتی ندهید که از طرز نگاه، رفتار یا حرف هایتان گمان کند که به او احساسی دارید. وقتی با فردی که همسرتان نیست، خیلی خودمانی حرف می‌زنید و رفتار می‌کنید به یاد داشته باشید که به نحوی در حال خیانت هستید یا باب آن را باز کرده اید.


ستواندوم فاطمه ابراهیمی شهابی افزود: خودتان را در شرایطی قرار ندهید که در مکانی نامناسب با جنس مخالف تنها بمانید. چنین شرایطی می‌تواند شما را به دردسر بیاندازد و همسرتان را دلخور کند یا باعث شود مورد سوء استفاده قرار بگیرید.


کارشناس مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی مازندران گفت: اگر کسی به هر نحوی می‌خواهد با شما ارتباط صمیمانه برقرار کند، به او بگویید هیچ علاقه‌ای به چنین روابطی ندارید، چون ازدواج کرده اید و زندگی شادی دارید و در واقع عاشق همسرتان هستید. خیلی محکم و قاطعانه عمل کنید و احتمال ایجاد هرگونه ارتباطی را با او از بین ببرید.


ستواندوم فاطمه ابراهیمی شهابی افزود: خودتان را در شرایطی قرار ندهید که در مکانی نامناسب با جنس مخالف تنها بمانید. چنین شرایطی می‌تواند شما را به دردسر بیاندازد و همسرتان را دلخور کند یا باعث شود مورد سوءاستفاده قرار بگیرید.


وی گفت: همیشه همسرتان را از اتفاق‌هایی که در زندگی تان می‌افتد، مطلع کنید. صادق باشید و آنچه را که احساس می‌کنید باید همسرتان بداند، از او پنهان نکنید.


ستواندوم شهابی افزود: همسرتان را در اولویت قرار دهید. ازدواج موفق به طور اتفاقی رخ نمی‌دهد، بلکه باید رسیدن به آن تلاش کنید؛ به ویژه وقتی زوجین درگیر کار و مسئولیت‌های خانه هستند، رعایت این نکات بسیار مهم به شمار می‌آید؛ اما اولویت با همسر و نیاز‌های اوست.


وی گفت: درباره مشکلاتی که با همسر خود دارید، با جنس مخالف صحبت نکنید. مسایل شما باید میان خودتان دو نفر حل شود. هر نوع درد دل کردن، چاره جویی کردن و صحبت با جنس مخالف در این رابطه می‌تواند خطری برای ارتباط شما با همسرتان به حساب بیاید.


ستواندوم شهابی افزود: همسرتان را در جمع‌های دوستانه وارد کنید. چه لزومی دارد که بعد از ازدواج همچنان به صورت مجردی به جمع‌های دوستانه‌ای بروید که قبلا می‌رفتید؟ به ویژه اگر بقیه دوستانتان با همسرانشان به این جمع‌ها می‌آیند یا با ترکیب دوستانتان به گونه‌ای است که از هر دو جنس در آن حضور دارند.


کارشناس مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی مازندران گفت: اطمینان همسرتان را جلب کنید مرزهایتان را تا حد ممکن باز بگذارید واجازه دهید هر تردیدی پیدا کرد، به یقین برسد. اس ام اس ها، ایمیل‌ها یا تماس‌های مخفیانه نداشته باشید و همه چیز را مقابل یکدیگر و خیلی عادی انجام دهید.


انتهای پیام/ع


عشق، اعتماد پایه‌های اصلی ازدواج پایدار

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار