کد خبر: ۶۱۹۹۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰

ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان ادعای کشته شدن غیرنظامیان در حمله‌ی هوایی نیروهای امریکایی در ولسوالی هسکه‌ مینه‌ی ننگرهار را رد کرد.

ناتو کشته شدن غیرنظامیان در حمله‌ی هوایی ننگرهار را 'رد کرد'به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، ماموریت حمایت قاطع در خبرنامه ای اعلام کرد: در حمله‌ی هوایی پنجشنبه شبِ نظامیان امریکایی در ولسوالی هسکه مینه "شماری از تروریستان" کشته شدند و موتر آنان تخریب شد.

باب پورتیمن، سخنگوی نیروهای نظامی امریکا در افغانستان، گفته است: "هراس‌افگنان در حالی که اسلحه‌ها را در موتر جاسازی می‌کردند تا زمانی که موتر آنان مورد حمله قرار گرفت مورد نظارت قرار داشتند."

 پورتیمن افزوده است: "این حمله در یک ساحه‌ی باز صورت گرفته است که هیچ احتمال تلفات غیرنظامیان وجود نداشت."

بر بنیاد خبرنامه، این دومین "ادعای دروغین" کشته شدن غیرنظامیان در ولسوالی هسکه مینه‌ی ننگرهار در جریان سه هفته‌ی پسین است.

خبرنامه افزوده است که نیروهای نظامی امریکا در افغانستان اتهام هر نوع تلفات غیرنظامیان را "جدی می‌پندارد و هر قضیه‌ را مکمل بررسی می‌کند".

همچنین "تمام اقدام‌های احتیاطی را برای به حداقل رسیدن تلفات غیرنظامیان" در تمام ماموریت‌های روی دست می‌گیرد.

باشندگان ولسوالی هسکه‌ مینه‌ی ننگرهار دیروز مدعی شدند که هواپیمای بی‌سرنشین نیروهای ناتو یک موتر غیرنظامیان را در این ولسوالی هدف قرار داد که در آن ۱۶ تن به شمول یک کودک جان باختند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار وقوع این رویداد را تایید کرد و به تلویزیون ۱ گفت که هنوز معلوم نیست که در این رخداد چند تن و چه کسانی کشته شده‌اند.

حمله‌های هوایی نیروهای بین‌المللی معمولا به درخوست مقام‌های دولت افغانستان صورت می‌گیرد و هدف‌های این حمله‌ها هم از جانب آنان مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر