کد خبر: ۶۱۹۹۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴

گفتگویی تفصیلی با همسر شهید محسن حججی درباره ناگفته هایی از این شهید را مشاهده نمایید.

تنها خواسته شهید به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،این خیمه‌های سوزان ، شعله‌هایی که تا آسمان بالا رفته‌اند، این اسیر دست بسته، آن جلاد خنجر به دست؛ این نگاه مطمئن و قلب آرام؛ آن چشم‌های وحشی و قلب بی‌رحم! به تقویم که باشد این عکس ، همین 5 روز پیش گرفته شده، جایی روی خاک سوریه... اما به دلمان که رجوع کنیم این عکس انگار یک تکه جدا افتاده از زمان است؛ پیشکشی روشن از 1400 سال پیش. انگار هرکسی که بخواهد قهرمان دست‌بسته این عکس را بشناسد باید داستان کربلا را یک بار دیگر مرور کند؛ داستان سر بریده و عاشقی. حکایت عشقی که از 1400 سال پیش شروع شده، «سر» می‌دهد اما هیچوقت «بسر» نمی‌رسد.

حالا کسی نمانده که این عکس را ندیده باشد، کسی نمانده که ماجرای سربریده شهید مدافع حرم محسن حججی را نشنیده باشد؛جوانی که تیرماه 1370 در اصفهان به‌دنیا آمد و مردادماه 1396 در سوریه به شهادت رسید. حالا همه جا پر است از قصه رشادت جوانی دهه هفتادی که ایمان و عشق روئین‌تن‌اش کرده ؛جوانی که آرزویش شهادت بوده. آرزویی که حالا یک طور خاص، یک شکل غریب، رنگ حقیقت گرفته؛ محسن سرش را داده و بال درآورده و پرواز کرده سمت آسمان.

ما با « زهرا عباسی» همسر این شهید مدافع حرم، به بهانه شهادت همسرجوانش به‌گفتگو نشسته‌ایم. شیرزنی که تمام قد پشت همسرش ایستاده و می‌گوید:« شهادت محسن افتخارخانواده ‌ماست.»

تنها خواسته شهید

خانم عباسی چطور با شهید حججی آشنا شدید؟

اگر ماجرای آشنایی ما را کسی از محسن می‌پرسید می‌گفت ما بواسطه شهدا باهم آشناشدیم، حالا من هم همان رامی‌گویم: ما بواسطه شهدا آشنا شدیم. من در یک نمایشگاه که مربوط به دفاع مقدس و بزرگداشت شهدای این دوران بود کار می‌کردم، همسرم هم در یک دوره‌ای آنجا با ما همکار شد، همدیگر را دیدیم و به قول ‌محسن، این شهدای دفاع مقدس بودند که واسطه آشنایی ما شدند.

چه خصوصیتی در ایشان دیدید که فکر کردید می‌تواند شریک زندگی‌تان باشد؟

من همیشه از خدا می‌خواستم که کسی را در مسیر زندگی ‌من بگذارد که حضرت زهرا(س) تائیدش کرده باشد، این آرزوی قلبی‌ام بود و وقتی محسن را دیدم، با تمام وجودم حس کردم که دلش یک جور خاصی با اهل بیت است، حس کردم اگر یک نفر باشد که حضرت زهرا(س) در این دوره و زمانه بخواهد تائیدش کند،‌ همین محسن است، همین طور هم شد حالا می‌بینم که حضرت زهرا (س) هم ایشان را تایید کرد.

چند وقت با همدیگر زیر یک سقف زندگی کردید؟

ما 11 آبان 91 عقد کردیم؛ 9 مرداد 93 ازدواج کردیم و زیر یک سقف رفتیم. تنها فرزندمان علی، هم 24 فروردین 95 به‌ دنیا آمد.

در این چند روز تصاویر زیادی از همسر شما منتشر شده که نشان می‌دهد درکار جهادی خیلی فعال بوده.

بله همین طور است. محسن از همان نوجوانی در کارهای فرهنگی فعال بود، همیشه در اردوهای جهادی شرکت می‌کرد. یکی از اعضای فعال موسسه شهیدحاج احمد کاظمی بود و کلا فعالیت‌های جهادی‌اش را از همینجا شروع کرد و حالا که نگاه می‌کنم می‌بینم حتی مسیر زندگی‌اش را هم ازهمین موسسه پیدا کرد و ادامه داد. محسن همیشه در پایگاه بسیج فعال بود، این اواخر در فضای مجازی از نظر فرهنگی بسیار فعال بود، می‌گفت مقام معظم رهبری وقتی که فرموده‌اند : «جواب کار فرهنگی باطل ، کار فرهنگی حق است.» تکلیف ما را در انجام کار فرهنگی روشن کرده‌اند و ما نباید این عرصه فرهنگی را خالی بگذاریم و واقعا دغدغه اش کار فرهنگی بود. محسن خیلی خیلی زیاد کتاب می‌خواند، هروقت هم جایی به مشکل می‌خورد و گیر می‌کرد، می‌گفت حتما کتاب کم خواندم که اینجوری شده.

چطور شد که مدافع حرم شد؟

قضیه‌اش طولانی است...محسن همیشه فعالیت‌های‌ جهادی و فرهنگی داشت اما موقعی که به‌ خواستگاری من آمد هنوز عضو سپاه نبود، یعنی بحث مبارزه و... هنوز در زندگی‌اش مطرح نشده بود، با این حال علاقه زیادی به شهادت داشت. یادم است سر سفره عقد که نشسته ‌بودیم، به من گفت :« الان فقط من و تو ، توی این آینه مشخص هستیم، از تو می‌خواهم که کمک کنی من به سعادت و شهادت برسم.» من هم همانجا قول دادم که در این مسیر کمکش‌ کنم. در این چند سال هم همیشه همه تلاشم این بود که این خواسته‌ای را که سر سفره عقد از من داشت، انجام بدهم. حتی خودم از او خواستم که اگر امکان دارد، عضو سپاه بشود. گفتم خیلی دوست دارم همسرم سپاهی باشد. محسن چون خودش هم علاقه داشت، از این پیشنهاد استقبال کرد فقط گفت: «زهرا اگر من این مسئولیت را قبول کنم، هرجایی که اسمی از اسلام بیاید، می‌روم و از اسلام دفاع می‌کنم،چه مرزهای کشورخودمان باشد، چه یک کشور دیگر... تو با این قضیه مشکلی نداری؟» گفتم نه...مشکلی ندارم.

واقعا نداشتید؟

نه، واقعا نداشتم. چون این راهی بود که محسن انتخاب کرده ‌بود، راهی بود که او را به آرزویش می‌رساند. بعد هم محسن با توجه به سوابق فعالیت‌های جهادی‌اش و خصوصیاتی که داشت توانست به عضویت سپاه دربیاید و ازهمان موقع که محسن عضو سپاه شد، بحث مدافعان حرم پیش آمد و تنها آرزوی همسرم این بود که اعزام به سوریه قسمت او هم بشود.

چرا این آرزو را داشت؟

می‌گفت اگر ما 1400سال پیش نبودیم که یار و یاور اهل بیت باشیم، حالا این فرصتی است که به ما داده شده و نباید این فرصت را از دست بدهیم. حتی دفعه اولی که می‌خواست اعزام شود، من باردار بودم، محسن آمد با خوشحالی گفت که بالاخره با کلی خواهش، اسم من درآمده و با اعزامم موافقت شده،‌می‌خواهم بروم سوریه اما تو به کسی نگو که بارداری که مخالفت نکنند. من هم همین‌کار را کردم و محسن چند روز قبل ازمحرم 94 اعزام شد و بعد از اربعین 94 به خانه برگشت.

می‌دانستید، در کدام منطقه مشغول عملیات است؟

در ماموریت اولش بیشتر در حلب و لاذقیه عملیات داشتند.

بعد از اینکه از سوریه برگشت، چه حال و هوایی داشت؟

هم خوشحال بود هم یک حسرت عجیب داشت. دلیل خوشحالی‌اش این بود که می‌گفت فرصتی برایش فراهم شده که به وظیفه‌اش که دفاع از اسلام بوده عمل کند ، همین‌طور چون سردار سلیمانی را ملاقات کرده بود خیلی خوشحال بود،‌ چون از قبل آرزو داشت که یک روزی ایشان را از نزدیک ببیند. نسبت به سردارسلیمانی یک ارادت خاصی داشت و همیشه‌می‌گفت الگویش در زندگی سردار سلیمانی است. این دفعه دوم هم که رفت می‌گفت زهرا دعا کن من دوباره سردار را ببینم، می‌خواهم از او بخواهم کاری بکند که من همانجا در سوریه بمانم و تا تمام نشدن جنگ برنگردم ایران.

حسرتش برای چه بود؟

می‌گفت من در هر عملیاتی که داشتم، هر آن شهادت را می‌دیدم که به طرفم می‌آید اما نصیبم نمی‌شود. می‌گفت تیر به سمتم شلیک می‌شد اما از کنار سرم رد می‌شد، ترکش می‌آمد اما ترکش‌ها سرد بودند عمل نمی‌کردند، خمپاره بغلم زمین می‌خورد اما منفجر نمی‌شد... حتی یک بار وقتی داخل تانک بودم ، تانک را زدند، همه گفتند که حتما شهید شدم اما من حتی یک خراش هم برنداشتم. بعد می‌گفت زهرا، لابد من یک جای کارم می لنگد ، یک جای کارم اشکال دارد که شهید نمی‌شوم. گله می‌کرد که چرا من شهادت را می‌بینم اما شهادت به سمتم نمی‌آید... آن موقع من هنوز باردار بودم ،می‌گفتم غصه نخور، صبر کن، حتما باید شرایطش مهیا باشد. محسن هم می‌گفت: من یک سقف بالای سر تو و این بچه درست کنم،‌انشالله دیگر همه چیز حل می شود و می‌دانم که کارم حل است و همین طور هم شد روزی که سقف خانه ما را زدند و کار سقف تمام شد،‌ من خبر اسارت محسن را شنیدم.

تنها خواسته شهید

این دفعه دوم کی اعزام شد به سوریه؟

27 تیرماه اعزام شد.

این بار خداحافظی برایش سخت‌تر نبود؟ بالاخره علی به دنیا آمده بود و بعنوان یک پدر و یک همسر وابستگی محسن به خانواده‌اش قطعا بیشتر شده بود.
شاید باورتان نشود اما محسن واقعا راحت از من و فرزندمان دل کند. چون عشق اصلی‌اش خدایی بود. همه می‌دانستند که چقدر من ومحسن به همدیگر علاقه داشتیم، همه غبطه می‌خوردند به عشق بین من و شوهرم. اما او همیشه می‌گفت زهرا درعشق من به خودت و پسرمان علی شک نکن ولی وقتی که پای حضرت زینب(س) بیاید وسط، زهرا جان من شماها را می‌گذارم و می‌روم.

خود شما چطور؟ این دفعه دوم ، حتی ته دل‌تان هم مخالف رفتنش نبودید؟

نه نبودم...چون آرزوی قلبی‌اش را می‌دانستم. به‌خاطر همین هیچوقت کاری نمی‌کردم که ناراحت باشد،‌دوست داشتم از جانب من و علی خیالش راحت باشد و با خیال راحت برود. حتی یک بار همین اواخر که سوریه بود و زنگ زد گفتم محسن جان من اینجا کلاس معرفت نفس می‌روم ، به من گفته‌اند که اگر از هر شهیدی بعد از شهادت بپرسند که شما برای چه آمدی و شهید شدی و او بگوید که آمدم از حرم دفاع کنم، این قبول نیست. گفتم محسن تو را به خدا نیتت را فقط برای خدا بکن. فقط و فقط برای خدا بجنگ. بگو خدایا من آمده‌ام از حرمین دفاع کنم برای رضایت تو... محسن این را که شنید گفت: زهرا ، چقدر دلم را آرامتر کردی...حالا با خیال راحت اینجا هستم.

از اسارت محسن چطور باخبر شدید؟

سه شنبه بود که عکس محسن را در تلگرام دیدم.

همان عکس معروفی را که محسن را اسیر داعشی‌ها نشان می‌دهد؟

بله همان عکس را دیدم. من تلگرام محسن را روی گوشی خودم نصب کرده بودم، یک دفعه دیدم دریکی از گروه‌هایی که با دوستانش داشت، عکسی را فرستادند و گفتند برای آزادی این اسیر دعا کنید. من عکس را باز کردم و دیدم این اسیر محسن من است.

چه حالی داشتید؟

انتظار اسارتش را نداشتم به‌خاطر همین شوکه شدم اما چون محسن از من خواسته بود کمک کنم در مسیر شهادت باشد، آرزو کردم که به همان هدفش برسد . من می‌دانستم که اگر محسن الان هم شهید نشود،‌اول و آخر شهید می‌شود،‌چون مسیرش شهادت بود و با تمام وجودش شهادت را می‌خواست.

همسر شما در این عکسی که منتشر شده،‌ آرامش عجیبی دارد،‌ آنقدر که این آرامشش نظر همه را جلب کرده و در این چند روز خیلی ها از اسیری می‌گویند که بدون ذره‌ای ترس مقابل داعشی‌ها ایستاده. خودتان محسن را در این عکس چطور دیدید؟

همان طور که بود دیدم. شما این عکس را نگاه کنید، انگار نه انگار که شوهر من تیر خورده و اسیر دست داعشی هاست، عکس طوری است که انگار محسن، آن نیروی داعشی را اسیر گرفته . به چشم‌های شوهر من نگاه کنید، اصلا ترس در این چشم‌ها نیست، همه‌اش شجاعت است، دلیری است، ‌محسن توی این عکس مثل کوه است، با صلابت است. بگذارید یک خاطره‌دیگر برایتان تعریف کنم،من امسال به مناسبت روز مرد، یک انگشتر دُر نجف برای محسن هدیه خریدم ، روی این انگشتر «یازهرا» حکاکی شده بود. وقتی محسن می‌خواست برای بار دوم اعزام شود، همه انگشترهایش را درآورد، الا این یکی. گفت من این یکی را با خودم می‌برم، من از اینها به‌خاطر حضرت زهرا(س) کینه دارم،‌من تا لحظه آخر باید نشان بدهم که شیعه امیرالمومنین (ع) هستم. بعد من در این تصاویری که بعد از شهادت محسن از پیکر بی‌سرش منتشر شده،دقت کردم دیدم این انگشتر دستش نبود. مطمئتنم که داعشی‌ها انگشتر او را از دستش درآورده‌اند چون اسم حضرت زهرا(س) رویش حک شده بود.

تنها خواسته شهید

خبر شهادت محسن را کی شنیدید؟

ساعت سه بامداد چهارشنبه... من اصلا خواب به چشمم نمی‌آمد، بعد از اینکه عکس اسارتش را دیده بودم مدام فکر می‌کردم که الان محسن در چه حالی است، یک دفعه دیدم در گروه های تلگرامی زدند که شهید بی‌سر،شهادتت مبارک... دیدم این شهید بی‌سر، محسن من است. همان موقع فهمیدم که محسن به آرزویش رسید. من افتخار کردم که محسن شهید شده ،‌گفتم خدایا شکرت که محسن به آرزویش رسید. همان موقع فکرکردم که چقدر شوهرمن پیش اهل بیت عزیز بود که از هرکدام یک نشانه‌گرفت و شهید شد. دیدم دشمن برای امام علی(ع) خنجر کشید، برای همسر من هم خنجر کشید، سر شوهرمن را مثل امام حسین(ع) ازتن جدا کردند، محسن مثل علی اکبر جوان بود، مثل حضرت زینب(س) اسارت کشید... دیدم ارادت شوهر من به اهل بیت آنقدر زیاد بود که از هرکدام یک نشانه گرفت و شهید شد.

یعنی تصویر پیکر بی سرهمسرتان را هم بعد از شهادت دیدید؟

بله من تصویر بدن بی‌سرش را دیدم، خیلی‌ها به من گفتند که این عکس را نبین، گفتند تو همان عکسی را ببین که محسن استوار ایستاده و اسیر شده، این یکی را نگاه نکن. اما من گفتم نه اینطور نگویید، مگر حضرت زینب(س) در مجلس یزید نفرمودند که «ما رعیت الا جمیلا.» من هم هیچ چیز جز زیبایی در این مسیر، در این عکس نمی‌بینم.

فکر می کنید وقتی علی بزرگ شد و این عکس را دید چه احساسی نسبت به این عکس داشته باشد؟

اگر علی آن جوری که من دوست دارم، تربیت شود و بزرگ شود،‌ قطعا به این عکس افتخار می‌کند و قطعا همین مسیر را انتخاب می‌کند و انشالله مثل پدرش شهادت نصیب او هم می‌شود. علی با همین دوتا عکس یعنی اسارت و شهادت پدرش می‌فهد که او چقدر شجاع بوده، چقدرمرد بوده،‌با غیرت بوده،‌ با ایمان بوده.

بی تابی علی فرزند شهید مدافع حرم محسن حججی

حال وهوای شهر شما بعد از شهادت محسن چطور است؟ خبر را دیگر همه شنیده‌اند؟

نجف‌آباد الان عزادار محسن است. تا الان کسی نمانده که به خانه ما نیامده باشد، همه منتظرند که مراسم‌های محسن شروع شود. الان به ما گفته‌اند که تا دوشنبه صبر کنید،‌تا معلوم شود که آیا پیکرش برمی‌گردد یا نه،‌بعد برایش مراسم بگیرید.

دوست دارید پیکر همسرتان بگردد؟

جسم که فانی است، زیر خاک از بین می‌رود،‌ من خودم محسن را بخشیدم به حضرت زینب(س) محسنِ من فدایی حضرت زینب(س) شد، می‌دانم که تا مزار محسن مثل حضرت زهرا(س) پنهان باشد،‌حتما می‌تواند ایشان را ملاقات کند. اما به‌خاطر تسلی دل پدرو مادرش دوست دارم که پیکرش برگردد.

در صحبت‌هایی که شده از نحوه اسارت ایشان خبر دار شدید؟

بله گفتند که در منطقه التنف در مرز عراق و سوریه، محسن با همرزمانش عملیات داشتند،‌ که داعشی‌ها بعضی‌ها را شهید و زخمی می‌کنند و از آن جمع فقط محسن اسیر می‌شود. دوستانش دیده ‌بودند که محسن تیر خورده و اسیر شده. بعد هم شنیدم که محسن را تیرباران کرده‌اند بعد هم سر از بدنش جدا کرده‌اند. اما من از این شهادت ناراحت نیستم، من خوشحالم، الان هم اگر گریه می‌کنم به‌خاطر اهل بیت گریه می‌کنم، به حال خودم گریه می‌کنم که از محسن جا ماندم . به هرکسی هم که به مجلس محسن می‌آید و گریه می‌کند می‌گویم خواهش می‌کنم اشک‌تان هدف دار باشد. برای حضرت زینب(س) اشک بریزید ،‌برای امام حسین(ع) اشک بریزید تا دل شهید من هم راضی بشود.

منبع:جام جم

انتهای پیام/

گفتگو با همسر شهید محسن حججی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۰۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
سردار دوستت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۷
درود بر شهید عزیزم محسن حججی
و درود بر زن صبور و ولایتی اش خانم عباسی
درود بر این شیر زن
امیدوارم خودشون و پسرشون هم شهید راه اهلبیت بشن
محسن جان دوست شهید من شهادتت مبارک
امیدوارم در سحرای محشر و همچنین دنیای بی ارزش دست مرا بگیری و شفاعتم کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹
ای شهید شفاعت ما را از خداوند بخواه
شهادت مبارک
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
غبطه میخورم به روحیه و ایمان زهرا خانم عباسی که مثل همسرشون لحظه ای نلر زیدند و کم نیاوردند. التماس دعا داریم از ایشون و همسر شهیدشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
درود بر شهدا وخانواده معظم ایگان السلام علیک آل حسین ولی علی بن آل حسین و علی الاسلام حسین و علی الاتحاد آل حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
خدایا در شگفتم از ابهت این شهید عزیز..شهادتت مبارک..شهید بحق زهرا دعا کن ما هم همگی شهید راه حضرت زهرا س شویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
شهید محسن حججی سلام به شما . میدانم که به اذن خدا زنده ایی و میبینی و می شنوی برایت سوره های حمد و توحید میخوانم . از حمایت و انتقام شما و امثال شما از بعد از سیلی خوردن مادرم بانو حضرت زهرا سلام الله علیه شما سپاسگزاری و فرو درجات معنوی از خداوند خواهانم باشد که به حول و قوه الهی بعد از ظهور منجی عالم که ان شالله دیری نباشد به دنیا برگردید به واسطه دعای عهد که اطمینان دارم خوانده اید و علی را در آغوش گرفته و افتخار کنید به انتخاب چنین همسری که اگر هزار بار هم شما را به شهادت برسانند لب به شکایت نگشاید . خدایا به من هم قلب سلیم بده تا همسرم که سپاهی هست را بتوانم به آرزویی همچون محسن ها دارد برسانم و کمکش کنم و محسن پسرم را که فرقش یکماه با علی آقا هست را مرد بزرگ کنم . الهی آمین یا رب العالمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
سلام خواهر عزیزم زهرا جان تو را قسم میدم به آنچه که برایت عزیز و ارزشمند است در راس دعاهات برا من روسیاه و زندگیم دعا کنی عشق واقعی شما و همسرت رو که شنیدم خیلی غبطه خوردم آرزویم چنین عشقی ست برایم زیاد دعا کن به قول دوست عزیزمون شما همسر سردار بی سر هستی قطعا دعات مستجابه عزیزم التماس دعا
میلاد احمدی نیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
شهادت مبارکت باشد که نصیب کمتر کسی میشود
یونس
|
United States
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
محسن جان شهادتت مبارک باد روحت مهشور با امام حسین و یاران باوفایش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
شهید عزیز و دلاور، محسن حججی و خانواده محترمش مایه عزت، افتخار، سربلندی، فخر و مباهات امت اسلام هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
روحش شاد
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
دقیقا تو روزایی که یه عده تو مجلس آبروی شیعه رو به بازی گرفتن . تو آبروی شیعه رو خریدی.کاش یک درصد مثل شما باشیم.
شهادتت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
مانده ایم تنها در این دیار....
جان زهرا(س) دعا کن بر حال ما محسن جان....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
درودبه روح پاک محسن عزیز وتسلیت به تمام آزادمردان جهان ودرودبرغیرت وشرف این شیرزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
شهدا شرمنده ایم...
سرباز امام زمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
خواهر گرامی و شیرزن قهرمان ایرانی، تو جا مانده از خیل کربلا و اسرای شام هستی. تو مادر یار و سرباز امام زمان هستی. عاقبت بخیر باشی و برای عاقبت به خیری ما نیز دعا کنید.
گناهکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
فقط میتونم بگم شهدا شرمنده ایم :(
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
به نام خداوند مدافعان حرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
سردار جانم فدات
Khalil
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
دولتمردان ملت از تجملات بپرهیزید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شهید بالا مقام روحت شاد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
به جان مادرم هرگز فکر انتقام تو ای بزرگوار از سرم بیرون نخواهد رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
سلام برشهیدان خوشا به سعادتش وافرین بر این همسر فهمیده اش ان شاالله خداوند متعال شهادت را نصیب ما بگرداند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
هشتاد میلیون ایرانی منتظر انتقام خون شهید محسن حججی و دیگر شهدای مدافع حرم از سوی سپاه پاسداران هستند.پاسداران ایران اسلامی تقاضامندیم انتقام بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شرمنده شهداییم بخدا خجالت میکشم به عکسش نگاه میکنم.شرمنده ایم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
روحش شاد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
متاسفم برا خودم و امثال خودم که از چنین حسینی ها الگو نگرفتیم تاسف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
محسن جون شهادتت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شهادتت مبارک اشک تمام وجودم را فرا گرفت خوش به حالت
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
روحت شاد. شک نکنید قطعا جواب خواهیم داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
آفرین و هزاران آفرین بر این شهید بزرگوار و احسنت بر این همسر زینبی وار ، خدا صبر جمیل به شما و پدر و مادر شهید عطا فرماید . ان شالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
درود بر شرف و غیرت این مرد شجاع که برای دفاع از اهل بیت از همه چیز گذشت .
راهش جاودانه و گرامی باد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
دود خدا بر روان شهيد حججي عزيز و همسر قهرمانشان كه زينب كبري را الگوي خود قرار دادند . صحبتهاي اين شير زن براي من و امثال من كه دو دستي دنيارا چسبيده ايم و غرق در لذات دنيوي و گناه و معصيت شده ايم قابل فهم و درك نيست . انشااله خدا به آبروي اين شهيد بزرگوار و خانواده محترمشان آخر و عاقبت همگي ما را ختم به خير فرمايد و شر ظلم و ظالم را از سر مسلمانان عالم بكند . به حق زهراي مرضيه (س)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شهادت با افتخار مبارکت با غیرت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
از نحوه اسارت و شهادت این شهید بزرگوار احساس غرور و افتخاری بزرگ به انسان دست می ده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
ای غیور مرد
ای زیبا رو
ای که زبان در وصف تو قاصر
ما به دیدگان با غرورت میبالیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
روحش شاد یادش گرامی
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
التماس دعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شهادتت مبارک شهید بزرگ
ما رو هم شفاعت کن برادر
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
سلام محسن جان خوشا به سعادتت نمدونم ماهم انقد شهامت داریم که عزیزامون ول کنیم و بریم در راه خدا ائمه شهید بشیم خیلی دل میخواد از همچی دل بکنی و بری خدا این شجاعت به اهل دلاش بده مارم دعاکن محسن جان پیش خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
کاش من هم مرد بودم
می جنگیدم با دشمنان امام زمان
نه بخاطر شهادت که فقط بخاطر امام زمان
نه با هدف شهادت که البته به عشق خدا و دفاع از امام زمان
کاش هزار سال زنده بودم و می جنگیدم بجای همه برای دفاع از امام زمان
ولی شهادت مقامی ست که فقط به عاشقان مخلص می دهند
با تمام وجودمون به برادرمون محسن افتخار می کنیم.بی نهایت آفرین داری بچه شیعه ی واقعی که مثل شیر جنگیدی با دشمنان امام زمان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
بنام الله و بنام عاشقان الله...خداوندا به راستی که چقدر احسن الخالقینی ..بنده ای را آفریدید بنام شهید قهرمان حججی که مارا با شجاعتش شوکه و مبهوت ساخت ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شهادتت مبارک
ميلاني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
كاش شهادت نصيب ما هم بشود......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
تو آسمانی بودی .......و.......آسمانی شدی....شهادتت مبارک...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
اینا کجا و ما کجا؟؟؟هیییییی خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شهادت در راه خدا اوج قله افتخاره شهادتت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
سلام حاج قاسم بهدیدن این شیر زن برو و سلام ما را هم برسان مرا بی ادعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
لطفا اگه کسی شماره یکی از اعضا خانواده این شهید عزیز رو داره برام بفرسته سپاسگذارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
خدایا به خانواده شهید صبر وبه همسرش توان عنایت بفرما
علی خدادادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
محسن جان الگوی من هستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
ﻋﺸﻖ ﻭاﻗﻌﻲ ﻳﻌﻨﻲ اﻳﻦ.ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﻋﺸﻘﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻫﻤﺴﺮﺵ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺮاﺵ ﺁﺭﺯﻭﻱ ﺷﻬﺎﺩﺕ ﻛﺮﺩﻩ
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
واقعا که صبرو راه و روش این بانو شبیه حضرت زینب هست و راه این جوان پاک و مومن راه امام حسین هست که بابت اقامه نماز شهید شد.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
خوش به سعادت ت محسن جان شهادت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
خوش به سعادت ت محسن جان شهادت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
خوش به سعادت ت محسن جان شهادت مبارک
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
سلام و درود بر شهیدان راه حق
واقعا زبان قاصر است از این همه باور و ایمان و سعادت و بزرگی..
قطعا وجود همسری مانند شما دلیل رسیدن این برادر به این سطح از کمال هست..که از دامن زن مرد به معراج می رود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
خوبان همه رفتند و رسیدند به مقصد
بی نصیبم ،
من بیچاره که به مقصد نرسیدم ...

روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
با خوندن این مصاحبه بلا تشبیه یاد خطبه حضرت زینب توی شام افتادم.
بانوی ایمان
شاگرد نمونه ی زینب کبری درود بر تو ودرود بر همسر دلاور حسینی ات

مردی علی وار چون شهید حججی را همسری زهرا وار چون شمایی لایق است
التماس دعا بانوی بزرگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
هموطنانمون رو اونجا غریب گیرمیارن سرمیبرند.قلب آدم می خواد وایسه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
سلام بر صبر زینب گونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
سلام برشماخواهرم جان حضرت زهراس قسمت میدهم برای من هم دعا کن تا بتوانم به شهادت برسم درراه اهلبت درراه حضرت زینب وحضرت رقیه س چون شماهمسر سرداربی سرهستی دعایت اجابت میرسد برایم دعاکن جان محسن گفتم برام دعاکن خدا به شما صبرعنایت فرماید یاعلی
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
محسن جان تو با این شهادت دوباره یاد شهدای نجف اباد رو زنده کردی
شهادت نزد مردان خداست
باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
با سلام
چه زیبا مردنی ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
شهادتت مبارک پاسداردین خدا/یامختارزمانه سردارمحبؤب انتقام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
شهادت مبارک دلاور
مرگ بر داعش
یکی از شهیدزادگان
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
خوش غیرت به شهدا سلام ما را برسان و همسر شهید حججی میدانم که شما صبور هستید و شیرزن و بدانید لیاقت همسر شهید شدن فقط نصیب زینبیان میشود و فرزند شهید پدر تو همیشه کنارتوست پس آسوده بخواب
ساقی مشهد مقدس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
احسنت به شیرمرددلاور زبان غاصرازتوصیف تونامت جاویدان ای سربازسرافرازاسلام /برای شادی روح پاکش صلوات
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
داش محسن وقتی عکستو دیدم تنها ارزوی من بود ای کاش قبل از رفتن میتونستم بغلت کنم چون شهادت تنها فقط به تو میاد اون ارامش نگاهت هنگام اسارتت جواب دندون شکنی به خیلی ها رو داده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
رفتند از این خانه رفتند غریبانه
محمد حسین شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
آری رسیدن به کمال معرفت همین است دنیا برایش قفس می شود وهر لحظه آماده پرواز می شود محسن جان شرمنده ایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
شهادت مبارک ای مرد بزرگ
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
مرگ بر امریکا وال سقوط واسرائل وسگهای وحشی اجاره ایشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
شها دت مبارک. محسن جان راه شهدا ادامه دارد.درود خدا به رهبر عزیزمون. پایدار باشی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
تو رو به مادرت زهرا شفاعت ما را هم در روز قیامت بکن و آرزوی مرگ با شهادت برای من گنهکار نیز بکن. احسن به این صلابت
محمد امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
قهرمانانه جنگید
محمد امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
قهرمانانه جنگید
مسعود ایمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
امریکا اسراییل داعش ننگتان باد
ما همه سرباز توییم خامنه ایی
گوش به فرمان توییم خامنه ای
درود بر شرف ایرانی
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
شهادت زیبنده مردان عاشق پیشه است.شهادتت مبارک ای جاوید الاثر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
درود خدا بر تمام خانوادهای شهدا بخصوص محسن حججی نمی دانم چی بگم جز.اشک دلم وجسم ومی سوزد خیلی مردی محسن جان شهادتت مبارک از طرف یک جوان ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
محسن عزیزم وقتی عکست را دیدم خیلی گریه کردم مرد بی ادعا با غیرت خوش به حالت شهادتت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
محسن عزیزم وقتی عکست را دیدم خیلی گریه کردم مرد بی ادعا با غیرت خوش به حالت شهادتت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
محسن عزیزم وقتی عکست را دیدم خیلی گریه کردم مرد بی ادعا با غیرت خوش به حالت شهادتت مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
آفرین براین زوج تربیت شده مکتب حسینی .شعار و فیلمی در رفتارشون نبود .زیباترین افکار و اعمال و نتیجه اش سعادتی به این زیبایی .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
با سلام ، شهادت هنر مردان خداست ، هر کسی لایق شهادت نیست ، هر کسی هم لایق همسر شهید شدن نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
شهادتت مبارک محسن جان انشاالله شفیع ما هم بشی ب همسر والا مقامش هم تبریک میگم انشاالله با حضرت زهرا محشور بشی خواهر عزیزم...
سعادت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
زنده باد این چنین شیر زنی.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
السلام علیک یا اباعبدالله وعلی اولادک وعلی اصحابک وعلی شیعه امیرالمومنین (ص) وعلی شهدا طریقتک
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
محسن جان شهادتت مبارک بعد از شنیدن خبر شهادتت و صحنه اسارت اشک ریختم غبطه خوردم به انهمه شهامتت که در برابر کفر مثل کوه استوار ایستاده بودی تنها پاداشتت فقط فقط شهادت است انشاالله بتوانیم پیرو راهت باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
خدائیش حیفه آدم بدون شهادت از دنیا بره ،...شهادتت مبارک
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
درود بر شرف وغیرتت مرد
سلام ودرود بر روح پاکت عزیز مرد.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
آفرین به این شیر زن واقعا نشانه هایی از حضرت زینب (س) در وجود این شیر زن هست
نوزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
سلام برشهيدان سلام برمرداني كه عاشقانه با مقتداي خود پيمان بستند وبه آرزويشان رسيدند
شهرام ویسانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
واقعا با هیچ کلامی نمیشه این فداکاری رو ادا کرد . فقط باید گفت درود بر شرف و غیرتت. خوشا به حالت که با دست پر جام شهادت رو نوشیدی وای به حال من و امثال من با دستان خالی. انشالله به زودی خبر انتقام از این دیو صفتان را بشنویم
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
محسن جان شهادتت مبارک .محسن جانجان حسین شفاعت کن پیش اونی که تورو طلبید شایدمنو هم بطلبه
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
درود بر علی اکبر های زمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر