کد خبر: ۶۱۹۹۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵

ورزشکاران مشهور و مطرح ایران ضمن محکوم کردن اقدام وحشیانه تروریست های تکفیری، اینگونه شهادت را بزرگترین مدال افتخار در جهان دانستند.

اظهار نظر ورزشکاران در مورد قدر  و منزلت شهادت شهید حججی مدافع حرمبه گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ ورزشکاران مشهور و مطرح ایران درباره شهادت محسن حججی که پس از اسارت توسط تروریست‌های داعش در سوریه، به فیض عظیم شهادت رسید در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان نظرات خود را اعلام کردند.

افشین پیروانی: نگاه پر صلابت شهید حججی  سبب افتخار کشورمان شد

افشین پیروانی مربی سابق تیم ملی گفت: درود به نگاه پر صلابت و استوار شهید حججی که سبب افتخار کشورمان شد. نگاهى كه شهید حججی در لحظه شهادت داشت، گواهى مى داد که مرگ، بازيچه اى است در برابر هدف مقدس كه پاسبانی از حريم چشم هاى پاک اين سرزمين است. 

مظاهری: مدافعان حرم قهرمانان واقعی هستند

علی مظاهری، بوکسور ایران در مسابقات المپیک لندن 2016 و مربی سابق تیم ملی بوکس گفت: قهرمانان واقعی کسانی هستند که برای دفاع از ما به جبهه های جنگ می روند و از جان خود مایه می گذارند.

متاسفانه برخی عنوان می کنند که این جنگ ها چه ربطی به ما دارد اما لازم است تا بیانات مقام معظم رهبری را یادآوری کنم که فرمودند: ((اگر ما در این جنگ نباشیم مجبور هستیم در کشور خودمان و در استان های مرزیمان با دشمنان رو به رو شویم ))

دارنده مدال طلا مسابقات آسیایی در پایان بیان داشت : امیدوارم همه ایرانیان به کار بزرگ این عزیزان افتخار کنند و قدر این اسطور های حقیقی را بدانند.

ساعی: شهید حججی از قهرمانان سربلند ایران است

هادی ساعی قهرمان بلند آوازه و سابق تکواندو ی المپیک و جهان گفت: افرادی که به دفاع از حرم در سوریه می جنگند و بدون سر به کشور بر می گردند از سربلند ترین قهرمانان ایران هستند.

او افزود: شهدای مدافع حرم در بالاترین جایگاه قرار دارند که بسیار قابل تقدیر است، آنان  برای حفظ و حراست از دین اسلام و حرم های مطهر از خانواده و عزیزان خود می گذرند.کار آنها ساده نیست و ما موظفیم یاد و خاطره این شهید و شهدای دیگر را همیشه زنده نگه داریم.

ساعی ادامه داد: شجاعت و رشادت این شهید عزیز را به خانواده اش تبریک می گویم چرا که قهرمانانه جنگید و در نهایت با شجاعت به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مایلی کهن: امثال شهید محسن حججی الگوی ما هستند

محمد مایلی کهن در مورد شهیدان مدافع حرم و شهید حججی گفت: ارزش کار مدافعان حرم قابل قیاس با هیچی چیز نیست و این شهیدان بدون چشم داشت به مسائل مالی وارد این راه شدند

 

نکیسا: شهیدان، قهرمانان واقعی هستند

نیما نکیسا بازیکن سابق و هنرمند این روز های کشور در مورد شهید حججی و نحوه شهادت او اظهار کرد: این شهیدان قهرمانان واقعی هستند و رشادتها و جان فشانی های آنها باعث شده که ما در آرامش باشیم. من مدتی پیش فقط در نقش یک مدافع حرم فیلمی بازی کردم و متوجه شدم که چقدر برای خانواده های مدافعان حرم سخت است که جوانان خود را به جنگ با داعش می فرستند.

او افزود: نحوه شهادت حججی بسیار ناراحت کننده بود و یاد شهادت سالار شهیدان امام حسین را زنده کرد، جامعه ورزش باید پاسداشتی برای شهدای حرم برگزار کند و رشادتها و جان فشانی های این شهدا را گرامی بدارد.

 هاشمی نسب: زبان برای تشکر از شهیدان قاصر است

مهدی هاشمی نسب گفت: شهدای مدافع حرم جزء سرمایه های ملی ما محسوب می شوند و مطمئنا همیشه یاد و خاطره آنها تا ابد در ذهن ما جاوادانه باقی خواهد ماند.

او هم مانند خیلی دیگر از افراد جامعه آن قدر ارزش دارد که به زبان نمی شود از‌ آنها تشکر کرد.

افتخار می کنم که مملکت ما چنین جوانانی دارد و چنین اشخاصی هستند که برای دفاع از وطن و ناموسمان به سختی در تلاش هستند تا بتوانند امنیت را در کشورمان ایجاد کنند.

رجبی: شهید حججی نماد  افتخار و مایه مباهات است

لیلا رجبی نایب قهرمان پرتاب وزنه آسیا و ورزشکار المپیکی روسی الاصل ایران اظهار کرد: شهید محسن حججی که در سوریه اسیر داعش شد و سر از تنش جدا کردند نمادی از افتخار و مایه مباهات ما ایرانی هاست.

باید قدردان شهید حججی و تمام شهدای مدافع حرم باشیم زیرا آنها برای دفاع از ناموس، جان و مال مردم به مقام شهادت رسیدند.

امیدوارم همه ما بتوانیم راه این شهید و همه ی شهدای مدافع حرم را ادامه دهیم.

شاهرودی: مدافعان حرم اهل بیت قهرمانان و پهلوانان واقعی هستند

رضا شاهرودی مدافع چپ سابق تیم ملی فوتبال و پرسپولیس در مورد مدافعان حرم و شهادت محسن حججی گفت: ایثارگری و شجاعت این عزیزان سبب شده تا مردم با ما خیال راحت زندگی کنند.مطمئنا چشمان نافذ شهید حججی در زمان اسارت منجر به ترس و دلهره داعشی کثیف شده بود و این امر برای همه ما افتخارآمیز است.

او تاکید کرد: مردان بزرگی که برای دفاع از حریم اهل بیت کیلومترها دورتر از مرز کشورمان به مبارزه می پردازند پهلوانان و قهرمانان واقعی اند.

نورافکن:هر کسی جرات و شجاعت  شهید حججی را ندارد

امید نورافکن هافبک جوان و ملی پوش تیم فوتبال استقلال تهران گفت: شهید حججی سخت ترین کار دنیا را انجام داده است و هر کسی جرات انجام این فداکاری و شجاعت را ندارد.

نباید فراموش کنیم که شهید حججی برای دفاع از ما و خانواده هایمان به شهادت رسید و باید قدردان او و همرزمانش باشیم.

پورشیب:مدافعان حرم قهرمانان واقعی هستند که با قهرمانان ورزشی قابل قیاس نیستند

ذبیح الله پور شیب قهرمان کاراته جهان ضمن اظهار تاسف از شهادت شهید محسن حججی اظهار کرد: شهید حججی و دیگر مدافعان حرم قهرمانان واقعی تاریخ ایران هستند که قابل قیاس با ورزش و قهرمانان ورزشی نیست.

او ادامه داد: بعد از شنیدن این خبر، به خاطر از دست دادن این عزیز ناراحت شدم اما از طرفی خوشحالم که در کشورم قهرمانان واقعی زندگی می کنند.

شهدای مدافع حرم با گذشتن از جان و خانواده هایشان از حرم های مطهر دفاع می کنند و باعث ایجاد امنیت و آرامش در کشورند.

حدادی فر:ما مدیون شهدا هستیم

قاسم حدادی فر بازیکن تیم فوتبال ذوب آهن گفت: زمانی که خبر شهادت محسن حججی را شنیدم نمی دانستم چه باید کنم، او  همشهری من بود و در حال حاضر شهر ما عزادار است.

نمی دانم با چه زبانی از خانواده شهید حججی تشکر کنم.

مسئولان باید به خانواده شهدا برسند تا آنها حداقل از لحاظ مالی دغدغه ای نداشته باشند ما همگی مدیون شهدا هستیم.

 پیروانی: شهید حججی همانند نخل های بی سر جنوب کشور است

امیر حسین پیروانی گفت: شهید محسن حججی جوانی پاک و شایسته بود که برای آسایش، آرامش و راحتی مردم به درجه رفیع شهادت رسید، این شهید والامقام را  می توان با نخل های بی سر جنوب ایران مقایسه کرد که همچنان پابرجا هستند.

او ادامه داد: شهادت این جوان برومند ایرانی، ما را یاد آقا ابا عبدالله الحسین(ع) می اندازد. غرور، شجاعت و شهامت او تسکینی برای تمام مردم ایران زمین و شیعیان جهان است.

غرور و اقتدار حججی در زمان اسارت نشان داد او انسانی زمینی نیست و دنیا را به آن شکلی که ما می بینیم، نمی بیند.

 محمد دایی: عزت و اقتدار شهید حججی باید الگوی جوان ایرانی قرار گیرد

 مربی تیم فوتبال سایپای تهران ضمن تسلیت به مردم ایران در مورد شهادت مدافع حرم شهید حججی گفت: امثال شهید حججی حق بزرگی بر گردن مردم و کشور ما دارند ما راحت زندگی کردن و انجام فعالیت هایمان را مدیون شهدا هستیم.

او تاکید کرد: عزت و اقتدار شهید حججی باید الگوی جوان ایرانی قرار گیرد، هرچند خدا به شهید حججی و امثال او اجر می دهد اما مطمئن باشید آن ها از نظر ما پهلوان و قهرمان واقعی هستند.

حاج رضایی:جنایتی وحشتناک و غیر انسانی که هر انسانی را به درد می آورد

امیر رضا حاج رضایی، پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: جنایتی وحشتناک و غیر انسانی که هر انسانی را به درد می آورد و واقعا وقوع چنین اتفاقی جامعه ورزش و غیر ورزش ندارد و هر فردی که رگه های انسانیت را داشته باشد این جنایت را محکوم می کند.

خبر شهادت حججی بسیار متاثر کننده است و قابل توصیف نیست و در کلام نمی گنجد.

حاجیلو:شهید حججی اسوه مردانگی و اخلاص بود/ملت ایران انتقام خون شهدا را از تروریست ها می گیرد

اصغر حاجیلو پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: شهید مدافع حرم محسن حججی اسوه مردانگی و اخلاص بود.

 هنگامی که خبر شهادت محسن حججی را شنیدم بسیار متاثر شدم و اعتقاد دارم که این شهید بزرگوار که در راه دفاع از اسلام و مظلومیت شیعه به مولایش سیدالشهدا(ع) اقتدا کرد، اسوه مردانگی و اخلاص و ایمان بود.

 وی ادامه داد: نه تنها شهید حججی بلکه همه شهدای مدافع حرم، مردانی بی نظیر بودند که با شجاعت و با پایمردی خود در تاریخ اسلام و ایران جاودانه شدند و من به شما قول می دهم فرزندان ملت ایران روزی انتقام خون شهیدان را از عناصر تکفیری خواهند گرفت.

طباطبایی:تمامی مردم از این جنایت متاثر شده اند

هادی طباطبایی دروازه بان سابق تیم ملی گفت: مدت زمان طولانی است که جوان های کشورمان برای خاک این مملکت در مرزهای مختلف حضور دارند و آنها تا به اینجا برای دفاع از خاک ایران جنگیدند و افتخار آفرینی کردند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان همچنین افزود:در هر صورت اتفاق ناراحت کننده ای رخ داده و البته این اتفاقات نشان می دهد که جامعه  از امنیت بالایی برخوردار است اما رقم خوردن چنین جنایتی باعث متاثرشدن همه مردم شده است.

فغانی: مدافعان حرم، مدافعان آب و خاک سرزمین مان هستند

علیرضا فغانی  درباره شهادت محسن حججی به دست گروه تروریستی داعش بیان کرد: مدافعان حرم، مدافعان آب و خاک سرزمین مان هستند و باید تا آخر عمرمان به آنها احترام بگذاریم.
او افزود: در هر صورت خبر شهادت حججی بسیار متاثر کننده بود و قابل توصیف نیست و در کلام نمی گنجد.
فغانی در پایان گفت: جنایتی وحشتناک و غیر انسانی رخ داد که دل هر انسانی را به درد می آورد و واقعا وقوع چنین اتفاقی جامعه ورزش و غیر ورزش ندارد و هر فردی که رگه های انسانیت را داشته باشد، این جنایت را محکوم می کند .

عبداللهی:حججی نمادی از مردانگی بود


سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت:حججی نمادی از مردانگی بود و این ضایعه دردناک را به همه جامعه ورزش و دیگر ملت عزیر ایران تسلیت می گویم.

نصرالله عبداللهی درباره شهادت محسن حججی توسط عناصر تروریستی داعش اظهار داشت:از شنیدن خبر شهادت حججی بسیار متاثر شدم .این بزرگوار به خاطر دفاع از جان و ناموس ملت ایران به شهادت رسیده است .به این ترتیب باید همه راه او را در پیش بگیریم .


انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
وای به حال آنانی که زیر سایه این بزرگواران در سنگر دزدی روزی میخورند.
وای به حال خودم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
تا ایران و ایرانی هست دین نسبت به شهدا و حججی ها هست.
السلام علیکم یا انصار الله
السلام علیکم یا انصار دین الله
السلام علیکم یا انصار رسول الله
السلام علیکم یا انصار امیرالمومنین
السلام علیکم یا انصار فاطمه سیده نساءالعالمین
السلام علیکم یا انصار الحسن و الحسین و تسئه المعصومین من ذریه الحسین(ع) و رحمه الله و برکاته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
ممنونم ازت محسن جان.شهادت مضلومانه ای داشتی مبارکت باشه.وقتی سرت را زدن شدی برادر حسین محسن جان متشکرم ازت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
شهادتت مبارک محسن ححجمی
سید اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
سلام بر شهید حججی .
دمت گرم لوطی .
ایول داری .
ثابت کردی مدافع ناموسی .
شیعه حیدر کراری .
وعاشق سیدالشداء .
ادرکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
محسن جان
قصه ی ما به سر رسید.
دست ما را هم بگیر و شفاعتمان کن. یا زینب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
پیشنهاد می کنم جهت اثبات مظلومیت شیعه و یادآوری تشابه جنایات داعش با جنایات کربلا روز عاشورا خود جوش تصویر شهید حججی در جلو تمام هیات مذهبی چسبانده شود. بیاد مظلومیت آقا امام حسین و پیروانش در جهان .
با افتخار ،شیعه علی ابن ابیطالب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
محسن جانم تو قهرمانی ، قهرمان نه تو سرامد تمام قهرمانان کشورمی عزیزم .
تا تو و دوستان همرزمتو داریم ،چه غم داریم . تو کجا و ما کجا . ارمان های تو چی و ارمان های ما چی . محسن عزیرم به تو افتخار می کنیم سربلند . قامت رعنا تو بنازم که مادرت چه خوب امانتدادی کرد .
محسن جان به تو و همرزمانت و تمامی شهدای حرم قول شرف می دیم که انتقامتون رو میگیریم . بد جوری هم ازشون می گیرییم . سوپر استار .
یسنا66
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
محسن عزیز شهادتت مبارک
تو رفتی تا آزادی از ایران نرود
سر تو افتاد تا اقتدار ایران بر زمین نیفتد
برق چشمانت نشان از عزت و استواری دارد
راهت مستدام و یادت جاویدان باد
عدنان غلامی نژاد کهنشوئیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شهید محسن حججی روزت مبارک
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
خدا رحمتشون کنه
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر