کد خبر: ۶۱۹۹۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰

هدف از اجرای قصه «راشومون»، نمایش یک عشق واقعی به مخاطب ایرانی از طریق داستانی ژاپنی است.

تماشای یک عشق واقعی در تالار قشقایی تئاتر شهربه گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر؛ رضا کوچک‌زاده نویسنده و کارگردان نمایش «راشومون» که این روزها در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه رفته درباره انگیزه‌ها و دغدغه‌های خود برای به صحنه بردن این نمایش توضیح داد: این نمایش برای من یک نوع از تجربه برای رسیدن به فرم و شکلی است که مفهوم آن برای تماشاگر عشق ازلی از دست رفته‌ای است که این روزها از آن خیلی فاصله گرفتیم. چرا که این روزها ما با عشق‌های از پیش پا افتاده و دستمالی شده‌ای روبه‌رو هستیم.

وی ادامه داد: من با توجه به این دغدغه‌ها و اتفاقاتی که در پیرامون زندگی آدم‌های جامعه امروزم می‌دیدم تمایل پیدا کردم تا بر اساس آن مسئله و دغدغه‌ای که در جامعه امروز ما وجود دارد نمایشی را روی صحنه ببرم که این مفاهیم را در دل خود داشته باشد. مفاهیمی که در دل خود به موضوعاتی چون از خودگذشتگی و عشق واقعی را در یک شکل تقریبا متفاوت تئاتری به مخاطب نشان می‌دهد.

نویسنده و کارگردان نمایش «راشومون» افزود: این اثر نمایشی بازخوانی داستانی کوتاه از ریونوسوکه آکوتاگاواست که من تلاش کردم از قالب اثری که برگرفته از فرهنگ ژاپنی است کاری کنم که در شهر تهران قابل دیدن باشد. ما تلاش کردیم در این راستا با استفاده از ریشه‌های فرهنگی کشور ژاپن فضایی را نشان دهیم که برای من تجربه بسیار جدیدی است و امیدوارم مورد استقبال مخاطبان نیز مواجه شود.

نمایش «راشومون» به نویسندگی و کارگردانی رضا کوچک‌زاده و بازی نازنین احمدی و امیر محمدی هر روز ساعت 19 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

 

انتهای پیام/

بازخوانی یک داستان کوتاه ژاپنی در مجموعه تئاتر شهر

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی