کد خبر: ۶۱۹۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد؛

با نمایان شدن نشانه‌های پایان جنگ در سوریه بسیاری از پناهجویان سوری در حال بازگشت به کشور خود هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه الشرق الاوسط؛ سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) روز گذشته اعلام کرد با نمایان شدن نشانه‌های پایان جنگ در سوریه، شمار زیادی از پناهجویان سوری که پس از شعله ور شدن آتش جنگ از سوریه فرار کرده و به ترکیه، لبنان، اردن و کشور‌های اروپایی فرار کرده بودند، شروع به بازگشت به خانه‌های خود کرده اند.

بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت حدود ۶۰۳ هزار نفر از پناهجویان سوری به شهر‌ها و روستا‌های خود در سوریه بازگشته اند که بزرگترین موج بازگشت مهاجران بوده است. بسیاری از پناهجویان سوری از طریق مسیر‌های ارتباطی ترکیه، لبنان، اردن و عراق در حال بازگشت به سوریه هستند.

در گزارش سازمان بین المللی مهاجرت آمده است: بهبود وضعیت امنیتی و اقتصادی سوریه یکی از مهمترین دلایل بازگشت این حجم عظیم از پناهجویان به کشورشان است. مشکلات زندگی و پناهندگی در کشور‌های میزبان عامل دیگری است که انگیزه پناهجویان سوری را برای بازگشت به کشورشان تقویت کرده است. آن‌ها همچنین به دنبال باز پس گیری اموال و خانه‌های های خود هستند.

ناکامی جبهه النصره در حلب، آزادی نقطه مرزی مهم «سویداء» با اردن و آزادسازی کامل السخنه در استان حمص از مهمترین دلایل افزایش انگیزه سوری‌ها برای بازگشت به کشورشان است. جنگ داخلی در سوریه وارد سال هفتم خود شده است. تقریبا نیمی از جمعیت ۲۲ میلیون نفری این کشور آواره شده اند.


انتهای پیام/

 

بازگشت آوارگان سوری به منازلشان

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی