کد خبر: ۶۱۹۹۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹

عضو شورای ولایتی بادغیس می‌گوید: به دلیل تهدیدات بلند امنیتی، ارتباط زمینی مرکز با دو ولسوالی جوند و مرغاب قطع است.

ارتباط زمینی دو ولسوالی بادغیس قطع استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، "بهاءالدین قادسی" عضو شورای ولایتی بادغیس گفت: ولسوالی‌های مرغاب، جوند، آبکمری و قادس زیر تهدیدات بالای امنیتی قرار دارند که از این میان، در ولسوالی مرغاب همیشه جنگ جریان دارد.

او افزود که عدم امکانات کافی نیروهای امنیتی باعث شده تا همواره در مقابل دشمن مغلوب شوند. همچنین نیروهای بادغیس در جنگ‌های فراه و غور نیز شرکت داشتند.

وی خاطرنشان ساخت که به دلیل حضور گستره طالبان در مسیر راه ولسوالی‌های جوند و مرغاب، ارتباط زمینی با این دو ولسوالی قطع بوده و نیروی امنیتی از طریق هوا به آنجا اکمال می‌گردد.

قادسی تاکید کرد: گرچه ارتباط زمینی با ولسوالی‌های مقر، آبکمری و قادس وجود دارد اما این ولسوالی‌ها با تهدیدات شدید امنیتی نیز روبرو هستند که نگرانی مردم این ولسوالی‌ها را دو چند ساخته است.

فاصله میان ولسوالی‌های ناامن زیاد بوده و این امر سبب گردیده تا مسیر بسیاری از ولسوالی‌ها ناامن گردد.

این عضو شورای ولایتی تصریح کرد که تجمع طالبان در برخی از ولسوالی‌های این ولایت بسیار زیاد بوده و نفوس طالبان تنها در بادغیس حدود ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر می‌رسد.

همچنین گفته می‌شود که در سال جاری نفوس طالبان در این ولایت افزایش یافته که این موضوع باعث کاهش امنیت و افزایش ناامنی شده است.

قادسی علاوه کرد که عشر، زکات و کشت مواد مخدر از منابع عایداتی طالبان محسوب می‌شود.

موصوف یادآور شد که در زمان جنگ بسیاری از راه‌ها مسدود می‌گردد و اجازه رفت و آمد به کسی داده نمی‌شود. در این زمان مردم نمی‌توانند مریض‌شان را به شفاخانه انتقال دهند و گاهی این محدودیت‌ها منجر به فوت مریض می‌شود.

در همین حال "عبدالرئوف تاج" فرمانده پلیس بادغیس نیز به آوا گفت که این ولایت با ولایات ناامن غور، فاریاب و هرات هم‌جوار بوده و به همین دلیل آسیب‌پذیر است.
هدف دشمن ناامن سازی مناطق گوناگون و ولسوالی‌های مختلف این ولایت است اما نیروهای امنیتی ما همواره در تلاش این است که در مقابل دشمنان وطن ایستادگی کنند.

وی ضمن تایید کمبود نیرو در این ولایت گفت که تعدادی از نیروهای ما برای حمایت از نیروهای امنیتی در دیگر ولایات رفته و تعدادی که در این ولایت باقی مانده است از تشکیلات کمی برخود دار هستند.

ناگفته نباید گذاشت که مردم همواره در کنار نیروهای امنیتی قرار داشته و از هیچگونه حمایت خود دریغ نکرده‌اند.

فرمانده پلیس بادغیس تصریح کرد که حامی این جنگ‌ها عامل بیرونی دارد و مردم باید در مقابل دشمن بسیج شود تا دشمن را مغلوب سازد زیرا طالبان نه مذاکره می‌کنند و نه صلح.

بادغیس از جمله ولایات کشور است که طالبان در اکثر ولسوالی‌های آن حضور گسترده‌ای دارند.

 انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر