کد خبر: ۶۱۹۹۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
تولیت آستان قدس رضوی:

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروزه استکبار جهانی با فریب، شایعه‌پراکنی و سایر روش‌های ضدرسانه‌ای حق را در منظر مردم باطل نشان می‌دهد و با شعارهای حقوق بشری سعی در فریب دنیا دارند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در مراسم آئین گرامیداشت روز خبرنگار در ساختمان موسسه فرهنگی قدس اظهار داشت: اگر جامعه‌ای عاری از نقد و نقدپذیری باشد فساد و رانت سراسر آن را خواهد گرفت.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه همواره در عرصه آگاهی‌بخشی و امیدبخشی در جامعه تلاش می‌کنند، گفت: بدون تردید در جامعه اسلامی و نظام اسلامی باید توجه به ابزار اطلاع‌رسانی و کسانی که در عرصه خبر آگاهی‌بخشی و امیدآفرینی در جامعه دارند اولویت داشته باشد. امروزه شاهد یک جریان در عرصه جهانی و جریان استکباری هستیم که خودخواه و خودبین بوده و دنبال کسب قدرت و چپاول ملت‌ها در دنیا هستند.

 تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: امروز تروریسم، حقوق بشر و اقسام این واژگان در اختیار امپراتوری خبری در دنیا بوده و اکثر رسانه‌های نشردهنده این اخبار در اختیار مستکبران است تا هولناک‌ترین جنایات خود را با این کار بپوشانند و به تخریب کشورهای حق طلب بپردازند. استکبار برای جهان، جنگ، وابستگی، جهل و فقر می‌خواهد و در تلاش است تا نشاط را از جوامع بشری گرفته و نشاط‌های خودساخته و دروغین را به آنها ارائه کند و یا اینکه جوانان را از آگاهی دور کرده و آگاهی‌های پوششی را در اختیار جوانان قرار دهد.

 حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه رسانه انقلابی در شناخت دشمن همواره پیش قدم است تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها در زمینه مسئله نفوذ تاکیداتی داشته‌اند اما باید توجه داشت که در فضای رسانه‌ای شناخت این نفوذ کار آسانی نیست زیرا می‌توان در هر بخش از سیاست، اقتصاد، اجتماع و فرهنگ شاهد این نفوذ باشیم.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به موضوع مدافعان حرم تاکید کرد: اگر رشادت‌های فعالان رسانه در نشان دادن فتوحات ارزشمند نیروهای اسلام در برابر جبهه‌های حق علیه باطل نبود اکثر مردم دنیا همواره تصور می‌کردند که داعش از مخالفان دولت سوریه است اما امروزه همگان می‌دانند که داعش دشمن بزرگ بشریت است.

  تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: معتقدیم که رسانه‌ها یک نقطه اطمینان در جامعه هستند که اخبار درست و تحلیل درست را به جامعه انتقال می دهند.

وی با اشاره به اهمیت روحیه انتقادپذیری در کشور بیان داشت: رسانه‌ها باید روحیه انتقاد و نقدکردن منصفانه را داشته باشند اما از سوی دیگر نیز مسئولان باید با پذیرای تمامی این انتقادات بوده و به آن‌ها پاسخ بدهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جریان شایعه‌سازی می‌تواند قدرت تحلیل را از جامعه سلب کند تصریح کرد: رسانه‌ها باید با هوشیاری نسبت به مسائل مطروح در کشور فهم شجاعانه انجام دهند و بدون در نظرگیری چپ و راست به صیانت از امنیت جامعه بپردازند.

حجت‌الاسلام رئیسی با تاکید بر اینکه عرصه جهاد، عرصه شناخت ظلم و بالا بردن روحیه ظلم ستیزی و استکبارستیزی در جامعه است، گفت: روزنامه قدس به سبب انتصابی که به آستان قدس حضرت رضا(ع) دارد باید سخنان آن امام را همانند گذشته سرلوحه کارهای خود قرار دهد.

انتهای پیام/س

رسانه نقطه قابل اطمینان در جامعه

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل