کد خبر: ۶۲۰۰۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰

مدیر عامل شرکت مخابرات خراسان شمالی گفت:در هفته دولت 164 پروژه مخابراتی در استان خراسان شمالی به بهره برداری می رسد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازبجنورد؛ علیرضا هاشمی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: برای اجرای این پروژه ها بیش از 318 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است

وی افزود: راه اندازی و فعال کردن فیبرنوری، تقویت شبکه اتصال بین شهرستان ها، تقویت شبکه اتصال استانی و بین المللی از جمله این پروژه ها است.

وی با بیان اینکه سالانه 600 هزار فقره قبض تلفن ثابت در این استان صادر می شود، افزود: شرکت مخابرات استان حذف قبوض تلفن ثابت را در دستور کار دارد که با تحقق این مهم قبض ها به صورت الکترونیکی و از طریق پیامک صادر می شود.

هاشمی گفت: شهروندانی که تلفن ثابت دارند باید شماره تلفن خود را با تلفن همراه به شماره 10005842020 پیامک کنند تا روند اجرای این طرح با سرعت بیشتری انجام شود.

وی اظهارکرد: بیش از 300 هزار منصوبه تلفن ثابت در استان داریم که از این تعداد حدود 260 هزار شماره به مشترکان واگذار شده و 15 درصد از منصوبه ها در تمام مراکز شهر و روستا قابل واگذاری است.

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی با بیان اینکه 70 هزار تلفن ثابت نیز در سطح استان فاقد کارکرد هستند گفت: مقرر شده تا در اواخر شهریور ماه امسال در قالب طرح کرامت تلفن هایی را که قطع هستند با یک ضریب انگیزشی فعال کنیم.

وی از راه اندازی نمایشگاه مخابرات و دولت الکترونیک در 2 ماه آینده خبر داد و افزود: از رسانه های خراسان شمالی تقاضا داریم که در این نمایشگاه حضور داشته باشند و کمک کنند تا این استان در حوزه فناوری و اطلاعات ازجایگاه موجود به جایگاه مطلوبتری ارتقاء یابد.

هاشمی اظهار کرد: شاخص فناوری و اطلاعات به عنوان یک شاخص بین المللی است که متاسفانه این حوزه دراستان نیازمند توسعه و رشد چشمگیر است که تحقق آن به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نیاز دارد.

وی درباره شبکه اینترنت در خراسان شمالی و تجهیز تمام دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادها به این شبکه خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات استان طی امسال حدود 60 هزارظرفیت ای.دی.اس.ال را واگذار کرده که از این تعداد بیش از 70 درصد زیر پوشش است .

هاشمی گفت: سازمان فناوری و اطلاعات شرکت مخابرات استان برای 30 درصد باقی مانده که بیش از 250 روستا است با یک پیمانکار همکاری دارد اما هنوز واگذار نشده است.

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی درباره گلایه ها از سرعت ای.دی.اس.ال اظهارکرد: برای فیبرخانگی مشترکان بیش از هشت میلیارد ریال هزینه شده است و سرعت را به بیش از 50 برابر افزایش داده است.

وی در حوزه ارتباطات سیار عنوان کرد: بیش از 700 هزار مشترک تلفن همراه اول در خراسان شمالی داریم که از این تعداد 50 درصد فعال هستند.

هاشمی گفت: تمامی جاده ها و مسیرهای تردد درخراسان شمالی تحت پوشش همراه اول هستند اما به علت اینکه 48 درصد از جمعیت این استان را روستاییان تشکیل می دهند اکنون برخی از این روستاها فاقد پوشش تلفن همراه و اینترنت هستند.

انتهای پیام/آ

حدف قبوض کاغذی مخابرات استان خراسان شمالی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی