کد خبر: ۶۲۰۰۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۹

بن سَس با انتقاد شدید از اظهارات جنگ‌طلبانه دونالد ترامپ، تأکید کرد کنگره این کشور مجوز مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا را صادر نخواهد کرد.

سناتور جمهوری‌خواه: کنگره مجوز جنگ در ونزوئلا را صادر نخواهد کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از نشریه هیل، بن سَس، عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا، با انتقاد شدید از اظهارات جنگ‌طلبانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، تأکید کرد کنگره مجوز مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا را صادر نخواهد کرد.

عضو مجلس سنای آمریکا از ایالت نبراسکا و رئیس کمیته خدمات مسلح سنا در بیانیه‌ای اظهار داشت کنگره خون مردم «نبراسکارا» را تنها براساس اظهارات انتقادآمیز دستگاه اجرایی (دولت ترامپ) علیه دیگر کشورها، نخواهد ریخت.

رئیس جمهور آمریکا که این روزها اظهارات جنگ‌طلبانه‌اش علیه کشورهای دیگر شدت یافته است، روز جمعه ونزوئلا را هم تهدید به حمله نظامی کرد. ترامپ در باشگاه گلف خود در نیوجرسی و در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت آمریکا برای حل بحران ونزوئلا گزینه‌های زیادی دارد که یکی از آنها، مداخله نظامی است. او افزود: مردم ونزوئلا در شرایط سختی قرار دارند. ما گزینه های بسیاری برای حل بحران سیاسی ونزوئلا داریم، از جمله گزینه نظامی احتمالی در صورت لزوم.

ترامپ از اظهارنظر درخصوص اینکه آیا آمریکا نیروهای نظامی خود را به ونزوئلا اعزام خواهد کرد یا خیر، خودداری کرد؛ اما گزینه مداخله نظامی را رد نکرد. ترامپ تأیید کرد: ما در این باره صحبت نمی کنیم. اما عملیات نظامی، گزینه‌ای است که قطعا می توانیم به دنبال آن باشیم.

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واکنش به اظهارات ترامپ اعلام کرد تا این لحظه هیچ دستوری از کاخ سفید درباره ونزوئلا دریافت نکرده است. سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای و در تلاش برای آرام کردن جو متشنج ایجادشده پس از اظهارات ترامپ ادعاها درخصوص برنامه‌ریزی واشنگتن برای مداخله نظامی در ونزوئلا را «بی‌اساس» خواند.

از سوی دیگر، «ولادیمیر پادرینو»، وزیر دفاع ونزوئلا، روز جمعه در تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد تهدید رئیس جمهور آمریکا، به مداخله نظامی در ونزوئلا «حماقت» است. ارنستو ویلگاس، سخنگوی دولت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، نیز اعلام کرد وزارت امور خارجه ونزوئلا بیانیه‌ای را در رد تهدید مداخله نظامی که روز جمعه از سوی دونالد ترامپ مطرح شد، آماده می‌کند. ویلگاس در یک پیام توییتری نوشت: «وزارت امور خارجه ما بیانیه‌ای رسمی در رد تهدید‌های امپریالیستی منتشر می‌کند».

ترامپ در حالی اظهارات تهدید‌آمیز خود را علیه کاراکاس بیان می‌کند که وزارت خزانه داری آمریکا نیز اخیراً 6 عضو مجلس تازه تاسیس موسسان قانون اساسی ونزوئلا و دو مقام موثر در تشکیل آن را به فهرست تحریم های واشنگتن اضافه کرده است.

ترامپ هفته گذشته کره شمالی را نیز به اقدام نظامی تهدید کرد. رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با خبرنگاران در باشگاه گلف خود در نیوجرسی گفت: کره شمالی بهتر است دیگر آمریکا را تهدید نکند. در این صورت پیونگ یانگ با آتش و خشمی مواجه خواهد شد که جهان تاکنون مشابه آن را ندیده است.

اظهارات جنگ‌طلبانه رئیس جمهور آمریکا علیه کشورهای دیگر موجی از نگرانی را در میان افکار عمومی و جامعه سیاسی آمریکا به وجود آورده است.

 

انتهای پیام/


سناتور جمهوری‌خواه آمریکا از اظهارات جنگ‌طلبانه ترامپ علیه ونزوئلا انتقاد کرد

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل