کد خبر: ۶۲۰۱۸۶۲
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۶

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ایلام گفت: مناطق بکر و زیبای این استان باید بدون دست خوردگی باقی بماند.

مناطق بکر و زیبای استان باید دست نخورده بماند

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،حیدر نعمتی بیان کرد: در جریان اجرای طرح های عمرانی و گردشگری باید حفظ اصالت و غنای زیبایی های طبیعی منطقه رعایت شود.

وی گفت: ایلام ظرفیت گردشگری طبیعی زیادی دارد و بر اساس مطالعات بحث گردشگری اولویت اول ایجاد اشتغال پایدار در استان است که در کارگروه اشتغال و طرح تکاپو نیز محور برنامه ها هستند.


نعمتی افزود: توسعه صنعت گردشگری علاوه بر شناخت بیشتر استان ایلام ، نقش مهمی در رونق اقتصادی و اشتغال زایی دارد.


وی ادامه داد: مناطق دارای ظرفیت گردشگری در فصول مختلف باید شناسایی، بررسی و به متقاضیان معرفی شوند تا با فراهم کردن امکانات زیر ساختی متناسب و سازگار با محیط برای پذیرایی از گردشگران مهیا شوند.


وی به توجه به آداب و رسوم، حفظ فرهنگ ها و استفاده از مصالح سازگار با محیط در مناطق گردشگری و همچنین ساماندهی وضعیت موجود را از نکات کلیدی برای حفظ گردشگری طبیعی برشمرد و گفت: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید از ظرفیت متقاضیان بومی برای توسعه مناطق گردشگری نهایت استفاده را ببرد.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام نیز در این نشست گفت: کمیته طبیعت گردی در استان فعال شده که رسته گردشگری در طرح تکاپو را در اولویت اهداف خود قرار داده است.


عبدالمالک شنبه زاده اظهار کرد: مناطق طبیعی که دارای پتانسیل گردشگری هستند به سرمایه گذاران معرفی می شوند.
وی افزود: تاکنون پنج نقطه شناسایی شده که در فصول مختلف می توانند در جذب گردشگران موفق عمل کنند. این مناطق در شهرستان های مختلف استان قرار دارند و از هر نظر ظرفیت جذب بوم گردی را دارا هستند.


وی تاکید کرد: این مناطق پیش از معرفی باید با هماهنگی محیط زیست و منابع طبیعی استان ایلام بررسی و نوع خدمات ارایه شده در آنها در قالب پکیچ بوم گردی به سرمایه گذاران ارایه شود.

انتهای پیام/ع

حفاظت از مناطق زیبا و دیدنی طبیعت ایلام

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی