کد خبر: ۶۲۱۸۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
ترکی:

دادستان نظامی تهران گفت: در راستای اجرای طرح پایش شعب دادیاری در دادسرای نظامی تهران، آمار دقیق 2500 پرونده سربازی استخراج شد.

قرار موقوفی تعقیب در 200 پرونده سربازی صادر شده استبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ غلامعباس  دادستان نظامی استان تهران از اجرای طرح پایش شعب دادیاری در دادسرای نظامی تهران خبر داد و گفت: به منظور کاهش زمان اوقات تعیینی، تعیین تکلیف پرونده‌های قدیمی و ایجاد تعادل در موجودی پرونده‌های شعب، این طرح در دادسرای نظامی تهران اجرا شد.

ترکی افزود: این طرح با نظارت معاون قضایی دادستان نظامی استان تهران و مشارکت فعال قضات شعب دادیاری و کارکنان دفتر دادسرا از آذرماه سال 1395 آغاز و اواخر سال گذشته به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه این طرح در دو بخش قضایی و اداری اجرا شد، تصریح کرد: در بخش قضایی، طرح در چهار مرحله به اجرا درآمد و با حضور تعدادی از دادیاران مجرب، ابتدا تمامی پرونده‌های موجود شعب مورد بررسی قرار گرفت.

ترکی درباره نتایج اجرای این طرح در بخش قضایی گفت: در اولین گام، با شمارش دقیق پرونده‌ها، میزان اختلاف موجودی سیستمی که حدوداً 50 فقره بود، مشخص و پرونده‌هایی که از شعبه خارج و از آمار سامانه مدیریت پرونده قضایی کسر نگردیده بودند، تعیین تکلیف شدند.

وی از تعیین تکلیف بیش از 360 فقره پرونده در اجرای این طرح خبر داد و گفت: با توجه به طرح فروش سربازی و عفو مقام معظم رهبری به سربازان با بیش از هشت سال فرار یا غیبت و همچنین مراجعه مستقیم این افراد به نظام‌وظیفه و اخذ کارت معافیت، آمار دقیق این پرونده‌ها که بیش از 2500 فقره بود، استخراج و از سازمان وظیفه عمومی استعلام شد.

دادستان نطامی تهران تصریح کرد: در این راستا تاکنون بیش از 200 فقره تعیین تکلیف و منجر به صدور قرار موقوفی تعقیب شده که این تعداد به‌مرور افزایش می‌یابد.

وی افزود: از سوی دیگر در بررسی‌ها 166 فقره پرونده محیای صدور قرار نهایی و یا قابلیت درخواست احاله، شناسایی و توسط دادیاران شعب قرار متناسب درباره آن‌ها صادر و از آمار کسر شدند.

انتهای پیام/

استخراج آمار دقیق 2500 پرونده سربازی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی