کد خبر: ۶۲۲۰۶۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
نخست وزیر پاکستان:

نخست‌وزیر پاکستان در مصاحبه‌ای با بلومبرگ به استراتژی جدید آمریکا در افغانستان واکنش نشان داد.

راهبرد نظامی در افغانستان نتیجه‌ای نداده و نتیجه‌ای نخواهد دادبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، شاهد خاقان عباسی اظهار داشت که از روز اول، ما ‌به وضوح گفته بودیم که راهبرد نظامی در افغانستان نتیجه‌ای نداده و نتیجه‌ای نخواهد داد.

وی افزود:  باید به یک راه‌حل سیاسی دست یافت و این راه نهایی‌ست.

نخست وزیر پاکستان که از سه هفته پیش، پس از اعلام حکم دادگاه در مورد نواز شریف، ریاست هیئت وزیران کشور خود را برعهده گرفته، می‌گوید اسلام‌آباد از نبرد علیه تروریسم در افغانستان پشتیبانی می‌کند.

وی بیان داشت: دولتش اجازه نخواهد داد این نبردها به پاکستان سرایت پیدا کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا، دوشنبه گذشته در سخنرانی که پیشپایش توجهات زیادی را به خود جلب کرده بود، راهبرد تازه دولت خود درقبال افغانستان را اعلام کرد و همچنین با انتقاد از پاکستان تاکید کرد تعهدات آمریکا «چک سفید امضا نیست».‎

ترامپ در بخشی از سخنرانی‌اش گفت پاکستان به‌طور معمول پناهگاه امنی در اختیار «عاملان آشوب، خشونت و ترور» می‌گذارد و دولت او بیش از این نمی‌تواند در قبال چنین موضوعی سکوت کند.

در پی این سخنرانی، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا نیز اعلام کرد از ستاد مشترک ارتش آن کشور خواسته تا اقدامات لازم برای عملی‌کردن راهبرد تازه را آغاز کند. از سخنان ماتیس این‌طور برآمده که ممکن است بر شمار نیروهای آمریکایی و دیگر کشورها در افغانستان افزوده شود.

اندکی پس از سخنرانی رئیس‌جمهوری آمریکا گزارش شد که پاکستان دیدار «آلیس ولز» سرپرست معاونت وزارت خارجه آمریکا، را فعلا به تعویق انداخته‌است. اسلام‌آباد رسما از ارتباط تعویق این دیدار و سخنان ترامپ، حرفی نزده‌است؛ هرچند انتقادات در پاکستان به سخنرانی رئیس‌جمهوری آمریکا، بالا گرفته و ادامه داشته‌است.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه به پاکستان هشدار داد که باید در مبارزه با تروریسم رویکرد دیگری را پیش بگیرد و تداوم روابط و کمک های واشینگتن به اسلام‌آباد نیز مشروط به چنین تغییری است.

عباسی که جانشین «نواز شریف» شده، از متحدان نزدیک او به شمار می‌رود و اعضای کابینه‌اش نیز عمدتا، اعضای کابینه پیشین یا از متحدان نزدیک شریف هستند.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی