نقش موثر اعتماد در زندگی مشترک/بدبینی زندگی را تباه می کند

توجه و احترام و اعتماد به همسر در تصمیم گیری های زندگی باعث می شود تا صمیمیت و عشق میان زوجین تداوم یابد.

زندگی زناشوییرقیه یار احمدی جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: خانم ها بیش از هر چیز به ارتباط کلامی و عاطفی نیاز دارند از این رو برقراری ارتباط کلامی با شخص مورد علاقه شان بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه خانم ها معمولا از مردان بدبین و شکاک  دوری می کنند، افزود: تعریف و تمجید مردان از همسر و کمک کردن به او در انجام امور منزل و نگه داری فرزندان، همچنین ابراز محبت در هنگام  ناامیدی او باعث ایجاد حس دلگرمی برای خانم ها است.

این جامعه شناس با تاکید بر اینکه خرید گل و هدیه به بهانه های مختلف برای همسر بسیار مهم است، گفت: توجه و احترام به همسر در تصمیم گیری های زندگی باعث می شود تا صمیمیت و عشق میان زوجین تداوم یابد.

وی با اشاره به اهمیت اخلاق مداری زوجین در زندگی تاکید کرد:چهره، هيكل و تيپ اگرچه خيلی اوقات برای بسياری از خانم ها ملاک اول و اصلی انتخاب است ولی بعد از مدتی متوجه می شوند که اخلاق و اعتقاد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

این روانشناس خاطرنشان کرد: خانم‌ها مردی را می پسندند که قادر به ایجاد یک زندگی خوب و راحت باشد زیرا می‌خواهند بدانند آیا واقعا مردشان قدرت به‌دست آوردن پول و جرات چرخاندن یک زندگی را دارد یا خیر؟

یار احمدی با بیان اینکه مرد ايده‌آل مردی است كه در تصميم‌گيريی های خود، همسرش را نيز شريک كند، بیان کرد: بیشترین شكایت زنان درمورد مردان، این است كه چرا مردان در تصمیم‌گیری‌ها نظر و دیدگاه آنها را جویا نمی شوند، از این رو بهتر است مردان در کارهای زندگی مشترک نظر همسرشان را هم بپرسند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر