کد خبر: ۶۲۲۸۱۱۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از احتمال رانش زمین در یکی از روستای میراحمد بخش دهدز شهرستان ایذه خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، کیامرث حاجی زاده، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان ضمن هشدار نسبت به رانش زمین در روستای 'میراحمد' بخش دهدز شهرستان ایذه بیان داشت: ساکنان این روستا باید هر چه زودتر منازل خود را تخلیه و در محل های ایمن ساکن شوند.
وی با انتقاد از همکاری نکردن برخی دستگاه های ذیربط در رفع مشکلات استان، بر پیگیری فوری این حادثه تاکید کرد.
حاجی زاده با اشاره به احتمال رانش زمین در این روستا، اذعان داشت: سازمان های مربوطه باید برای پرداخت هزینه تخلیه فوری منازل و اسکان در محل های ایمن، اقدام کنند.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: البته این موضوع باید در ابتدا کارشناسی و طرح آن آماده شود که متولی اصلی آن بنیاد مسکن، امور روستایی استانداری، فرمانداری و بخشداری و سازمان آب و برق خوزستان است.
این مقام مسئول اظهار داشت: این روستا 138 خانوار و بیش از 600 نفر جمعیت دارد.
وی افزود: برای جلوگیری از وقوع حوادث باید همیشه به فکر پیش بینی و پیشگیری باشیم و از رسیدن به شرایط بحران و مقابله و جبران آن دوری کنیم، چرا که در اینصورت باید هزینه های گزافی صرف بازسازی و احیای روستاها شود.
کیامرث حاجی زاده همچنین با اشاره به مصوبات این نشست بیان کرد: نمایندگانی از سازمان آب و برق، فرمانداری و زمین شناسی ظرف مدت یک هفته از روستای میراحمد بازدید کنند.
علی اژدری، مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه جنوب باختری مرکز اهواز نیز در ادامه این جلسه با اشاره به مکان های حادثه خیز در روستای میراحمد اذعان کرد: بهترین راه حل در حال حاضر جابجایی ساکنان روستا به محلی امن است.
انتهای پیام/گ

احتمال رانش زمین در ورستای میراحمد ایذه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر