کد خبر: ۶۲۳۲۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴

مسئولان محلی اظهار دارند که نبود رئیس و ادامه روند کار در ادارات دولتی توسط سرپرست یک معضل جدی است .

بیش از ۲۰ اداره دولتی در هرات با سرپرست اداره می‌شودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، بیش از 20 اداره دولتی در هرات از سوی سرپرست اداره می‌شود از جمله معاون ولایت هرات ،ریاست دفتر والی ، ریاست تربیت معلم ، ریاست حمل و نقل هرات ،ریاست مواد نفتی و گاز مایع ،ریاست مخابرات و تکنولوژی معلوماتی ، ریاست اراضی ، ریاست تجارت و صنایع ، فرماندارهای شهرستانهای انجیل و شیندند ، اوبه ،گلران ،فارسی ، امریت نورم و استاندارد ،امریت بیمارستان مرکزی هرات ،ریاست تفتیش عالی حوزه غرب و ریاست افسوتر.

«جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات در این مورد گفت ، قرار است  به زودی در یک امتحان ازسوی مقامات مرکزی روسای این ادارات در مرکز کشور انتخاب و به کار گماشته شوند.

وی افزود ، اداره محلی هرات نیز بر این روند انتخاب رئیسان اداراتی که با سرپرست اداره می‌شوند پافشاری دارد و قراراست تا به زودی این کار عملی شود.

«محمد رفیق شهیر» کارشناس امور درهرات گفت ، ادامه کار سرپرستان در ادارات دولتی ،نشانه ضعف تصمیم گیری حکومت مرکزی در انتصاب افراد تازه است . به باور او این رویداد حکومت داری خوب در هرات را زیر سوال برده است.

وی افزود ، در حال حاضر این معضل  رفع نشده است و سرپرستان ادارات دولتی نیز در انجام امور کاری خود ناتوان اند و خدمات رسانی به شهروندان صورت نمی‌گیرد.

ازسوی هم باشنده گان هرات ادامه کار مسوولان سرپرست در راس ادرات دولتی را جز کارشکنی و افزایش فساد اداری نمیدانند.

در جریان دو سال گذشته دولت توانسته تا تنها 10 اداره دولتی را از سرپرستی نجات دهد . اداره محلی هرات بارها به پایان دادن سرپرستی ادارات دولتی در این ولایت تاکید داشته اما تا حال نتوانسته تا این معضل را حل کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر