کد خبر: ۶۲۳۵۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶

امام جمعه خوی گفت:یکی از عوامل طلاق بی توجهی مرد نسبت به حقوق زن است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛حجت الاسلام سید رضی شکوری امام جمعه خوی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته، با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوا اظهار داشت: امیرمؤمنان (ع) می‌فرماید از آلودگی‌های دنیا  بپرهیزید و تقوای خدا پیشه کنید تا از آتش دوزخ در امان باشید.
حجت الاسلام شکوری با تبریک فرتر سیدن ۱۸ ذی الحجه روز غدیر گفت: از عید غدیر خم در روایات با عناوین مختلف یاد شده است از قبیل: روز ولایت، روز کامل کردن دین، روز بزرگترین عید خدا، روز بیان کردن حقایق ایمان و بعضی از دانشمندان نام‌های روز غدیر را تا ۵۰ اسم شمرده اند و از امام رضا (ع) نقل شده که روز غدیر در آسمان‌ها به مراتب مشهور‌تر از زمین است.
خطیب نماز جمعه خوی درادامه با تبریک روز ۲۰ ذی الحجه روز میلاد حضرت امام کاظم (ع) افزود:آن بزرگوار در حدیثی می‌فرماید از ما نیست کسی که هر روز حساب خود را نکند، پس اگر کار نیکی کرده است از خدا زیادی آن را بخواهد، و اگر در آن کار بدی کرده، ازخدا آمرزش طلب نموده و به سوی او توبه نماید.
حجت الاسلام شکوری با اشاره به ۲۲ ذی الحجه روز شهادت میثم تمار صحابه باوفای امیرمؤمنان (ع) بر سر دار به دستور عبید الله بن زیاد اظهار داشت میثم تمار یک شیعه مجاهد تمام عیار بود
امام جمعه خوی در ادامه افزود: زندگی میثم تمار بهترین الگو برای تمامی شیعیان و پیروان اهل بیت (ع) می‌باشد
حجت الاسلام شکوری درمورد موضوع طلاق از دیدگاه اسلام گفت:از جمله عوامل و زمینه‌های طلاق و جدایی بی توجهی مرد نسبت به حقوق زن است.
وی در ادامه به وظایف مرد در ارتباط با همسر خویش اشاره کرد وگفت:حفظ او از آسیب‌های اعتقادی، تأمین نیاز‌های فرهنگی، هدیه دادن، تأمین نفقه و هزینه زندگی، غیرت ورزیدن در حق زن، خوش رفتاری و خوش برخوردی با او ازجمله مهمترین وظایف مرد درارتباط با همسر خویش است.
وی در ادامه افزود: علماء غیرت را به سه قسم کلی غیرت دینی، غیرت ناموسی و غیرت ملی تقسیم کرده اند.
امام جمعه خوی گفت: متأسفانه در اثر نفوذ فرهنگ غربی داشتن غیرت در جامعه کم رنگ شده است.

انتهای پیام/م

یکی از عوامل طلاق بی توجهی مرد نسبت به حقوق زن است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر