کد خبر: ۶۲۳۶۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳
ارومیه؛

اختتامیه چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش برادران با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛ همزمان با عید سعید غدیرخم آیین پایانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با حضور مهندس عبدالرضا عابد قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از مسئولان فرهنگی و جامعه قرآنی کشور برگزار و از 32 نفر برگزیده در 5 رشته قرائت، حفظ کل، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء و ترتیل با اهدا لوح سپاس و تندیس مسابقات به نفرات ممتاز تجلیل شد.

چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی استان آذربایجان غربی از 11 شهریور ماه در بیش از 9 رشته و رقابت بیش از 500 نفر از نخبگان قرآنی کشور در حسینیه ثارالله ارومیه آغاز شد.

براساس این گزارش طی دو مراسم اختتامیه از رشته های معارفی و آوایی بیش از 65 نفر از نخبگان قرآنی و برگزیدگان رشته های مختلف تجلیل شدند.

این دوره از مسابقات در دو بخش رشته های معارفی شامل؛ حفظ موضوعی، حفظ معارف و احادیث، دعاخوانی، مدیحه سرایی و همخوانی و اذان از 11 تا 12 شهریور در ارومیه و با شرکت 318  نفر برگزار شد و در مراسم جداگانه ای از برگزیدگان تجلیل شد که در ادامه اسامی کامل برگزیدگان رشته های فوق خواهد آمد.

در بخش دوم این مسابقات که شامل رشته های آوایی حفظ 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل، قرائت و ترتیل است و از 13 شهریور ماه آغاز و تا روز 17 شهریور ماه با حضور بیش از 265 نفر از نخبگان قرآنی کشور برگزار وشرکت کنندگان  در رشته های فوق به رقابت پرداختند که براساس اعلام هیئت داوران نتایج این رقابت ها به شرح ذیل است:

 رشته قرائت تحقیق

 ممتاز:

 سید مصطفی حسینی از استان قزوین

 عالی:

 مختار دهقان از استان خراسان رضوی

 مهدی غلام‌نژاد از استان تهران

 امید حسینی‌نژاد از استان خراسان رضوی

 شایسته تقدیر:

 مهدی شایق از استان یزد

 سید جاسم موسوی از استان خوزستان

 علی قاسم‌آبادی از استان تهران

 رشته حفظ کل قرآن کریم

 ممتاز:

 مصطفی اصفهانیان از استان اصفهان

 پیمان ایازی از استان مازندران

 سعید علی‌اکبری از استان قزوین

 محمدجواد دلفانی از استان تهران

 عالی:

 محمدرضا احمدی از استان قم

 محمدجواد مرادی از استان قم

 ابوذر کرمی از استان مرکزی

 محمد رسول تکبیری از استان تهران

 شایسته تقدیر:

 علی شیخ جامی از استان خراسان رضوی

 محمد خاکپور از استان خراسان رضوی

 رشته ترتیل

 ممتاز:

 احسان محمدی از استان خراسان رضوی

 بهزاد صادق زاده از استان اردبیل

 محمد جواد جاوری از استان تهران

 عالی:

 روح الله آقایی از استان قم

 برگزیدگان رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم

 ممتاز:

 مرتضی سعیدی از استان مرکزی

 محمد لائینی از استان مازندران

 سجاد قره باغی از استان همدان

 محسن محمدی از استان اصفهان

 محمدعلی شریعتی از استان قم

 عالی:

 سید مهدی بنی‌هاشمی از استان اصفهان

 رشته حفظ 10 جزء قرآن کریم

 ممتاز:

 رضا حسنی از استان خراسان رضوی

 عالی:

 محمد سیلاوی از استان خوزستان

 محمد شریفی از استان مرکزی

 شایسته تقدیر:

 هادی رضایی از استان کرمان

 مصطفی سعیدی از استان مرکزی

  نتایج حفظ موضوعی

 نفر اول: محمد رضا فراتی از استان البرز

 نفر دوم: هاشم وحیدیان از خراسان رضوی

 نفر سوم: علی بدری از استان اردبیل

 نفر چهارم:‌ مصطفی فریدونی از خراسان جنوبی

 نفر پنجم: حسین زهدی علیپور از استان قم

 شایسته تقدیر:‌ محمدرضا اسماعیل پور از استان یزد

 برگزیدگان رشته تفسیر

 رتبه چهارم - حسین محمودی

 رتبه سوم – صاحب شریفی - خوزستان

 رتبه دوم – سید مجتبی جلیل‌زاده – خراسان رضوی

 رتبه اول – سعید امینایی - قم

 رتبه اول – علی محمودی

 برگزیدگان رشته حفظ و معارف احادیث

 رتبه اول: سید رضا کاظمی

 رتبه دوم: سید محسن روحانی

 رتبه سوم:‌مهدی حکیمی راد

 رتبه چهارم: سید محمد مجتبی صفائی

 رتبه پنجم:‌حسن فرخی مقدم

 برگزیدگان رشته هم‌خوانی و مدیحه‌سرایی

 گروه تسنیم از آذربایجان غربی – رتبه پنجم

 اعضاء گروه: نعمت قره خانی، حافظ علیزاده، حامد ولی‌زاده، بهزاد رحیمی، علی فرج‌پور

 گروه العباد از خوزستان – رتبه چهارم

 اعضاء گروه: نصرالله بریچی، خلیل سعیدی، صادق بیت سعید، حسین مقیمی، مرتضی طرفی، محمد امین سهبانی خالص

 گروه آل یس از خوزستان - رتبه سوم

 اعضاء گروه: مجید سواری، مصطفی سواری، علی سواری، ریاض طلیع‌ساری، خلیل سواری، یوسف عیاشی

 گروه میعاد از خوزستان - رتبه دوم

 اعضاء گروه: باقر سواری، منصوری علوی مرام، سید جاسم موسوی، علی سواری، یاسر سواری، ایوب تمیمی

 گروه مصبالح الهدی از خوزستان - رتبه اول

 اعضاء گروه: احسان سوری، امین میمندی، عدنان مؤمنین، رسول مظفری، عادلی حمودی، سید محمد هاشمی

 برگزیدگان رشته اذان

 نفر پنجم – وحید باقری‌نژاد از استان تهران

 نفر چهارم – رضا صیامی از استان خراسان جنوبی

 نفر سوم – اکبر قنبرزاده از استان آذربایجان شرقی

 نفر دوم – مرتضی معصومی از استان قم

 نفر اول – محمد حسن توفیق‌زاده از استان فارس

 برگزیدگان رشته دعاخوانی

 رتبه پنجم - سیدمصطفی موسوی از بوشهر

 رتبه چهارم - مهدی خطیب از البرز

 رتبه سوم - عمار قلی پور از آذربایجان غربی

 رتبه دوم - سجاد براتی از چهارمحال و بختیاری

 رتبه اول - حسین یزدان پناه از قم

 براساس این گزارش از فردا یکشنبه 19 شهریور ماه رقابت های چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش بانوان با شرکت بیش از 400 نفر نخبگان قرآنی خواهر آغاز و تا 26 شهریور ماه در ارومیه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ح

32 برگزیده چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  در 5 رشته قرائت، حفظ کل، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء و ترتیل تجلیل شدند

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر