کد خبر: ۶۲۳۶۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۳

دولت ترکیه درباره سفر شهروندان خود به آلمان هشدار داد در سفر به این کشور مواظب حمله نژادپرستان باشند.

آنکارا: اتباع ترکیه در سفر به آلمان مواظب حمله نژادپرستان باشند

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه ای درباره سفر شهروندان ترک به آلمان هشدار داده و اعلام کرد اتباع ترکیه در سفر به آلمان مواظب حمله نژادپرستان باشند.

در این بیانیه که روز شنبه صادر شده، از شهروندان ترکیه خواسته شده است که در سفر به آلمان در برابر رفتارهای نژادپرستانه و حملات لفظی و فیزیکی در این کشور با احتیاط رفتار کنند.

وزارت امور خارجه ترکیه همچنین با اشاره به این که 'سیاستمداران آلمانی دشمنی با ترکیه و ممانعت از پیوستن به اتحادیه اروپا را به عنوان پایه سیاسی تبلیغات انتخاباتی خود انتخاب کرده اند'، اعلام کرده است: جو سیاسی موجود در آلمان به سمت راست افراطی و حتی نژادپرستی متمایل شده و بر شدت آن نیز هر روز افزوده می شود و در آخرین مورد از این رفتارها، انفعال مقام های آلمانی در خصوص اظهارات نژادپرستانه یکی از نامزدهای صدراعظمی آلمان کشور جای نگرانی دارد.

همچنین در این بیانیه آمده است: 'در شهرهای مختلف آلمان محلات متعلق به شهروندان خارجی از جمله ترک ها به دلایل نامعلومی طعمه حریق می شوند و یا حوادثی منجر به مرگ خارجی ها می افتد که بخشی از این وقایع از طرف گروه های نژادپرست صورت می گیرد، اما مقامات آلمانی برخورد و پاسخ مناسبی به این قبیل حوادث نشان نمی دهند.

وزارت امور خارجه ترکیه با ادعای ناموفق بودن سیستم قضایی آلمان در مقابل نژادپرستی و بیگانه ستیزی، پرونده قتل 10 تبعه خارجی از جمله هشت تبعه ترکیه به دست اعضای گروه تروریستی نئونازیسیت و ناسیونالیست سوسیالیست زیرزمینی در خلال سالهای اخیر را به رغم برگزاری 380 جلسه دادگاه بی نتیجه را از جمله این ناکامی ها برشمرد.

در این بیانیه با ادعای رفتارهای خودسرانه و توهین آمیز ماموران گمرکی با شهروندان ترک به خصوص در فرودگاه های آلمان آمده است: 'آلمان پذیرای گروه های تروریستی است و بسیاری از اعضای گروه های تروریستی و کودتاگر از جمله گولن و پ.ک.ک در این کشور به سر می برند و حکومت آلمان چشم خود را بر روی فعالیت این افراد می بندد.

وزارت امور خارجه ترکیه در این بیانیه از شهروندان این کشور خواسته است که در سفر به آلمان احتیاط لازم را به عمل آورده و در فعالیت های خود این نگرش عمومی را در نظر بگیرند و با دوری از مباحثات سیاسی نژادپرستانه، رعایت اعتدال در صورت مواجهه با حملات لفظی یا فیزیکی نژادپرستانه، در تجمعات گروه های تروریستی که دولت آلمان آنها را نادیده می گیرد، شرکت نکنند.

طرفین در ماه های گذشته سخنان تندی علیه همدیگر بیان کرده اند به طوری که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه مقامات آلمان را به نژادپرستی متهم کرده و اقدامات آنها را ناشی از تفکرات فاشیستی، اسلام هراسی و بیگانه ستیزی توصیف کرده است.

مقامات آلمان نیز در چند روز گذشته در خلال تبلیغات انتخاباتی خود بارها اعلام کرده اند که مانع پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا خواهند شد.

انتهای پیام/

هشدار دولت ترکیه به شهروندان این کشور در مورد سفر به آلمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر