کد خبر: ۶۲۴۲۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۰
امامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران گفت:دستور ویژه پوتین برای تامین 20 درصدی مواد غذایی و تولیدات صنعتی روسیه از ایران،فرصتی ویژه به شمار می رود.

دستور ویژه پوتین برای تامین 20 درصدی مواد غذایی و تولیدات صنعتی روسیه از ایرانمحمد امامی امین،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،اظهار کرد:کشور ایران از ظرفیت های تولیدی متنوع و قابل توجهی برخوردار است که باید از این توانمندی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی،ارتقای بنیه اقتصادی و اشتغالزایی هر چه بیشتر استفاده شود.

وی افزود:بر اساس بازرسی های انجام شده،ظرفیت تولیدی موجود در کشور ایران،تامین کننده نیاز 160 میلیون نفر خواهد بود و با در نظر گرفتن جمعیت 80 میلیونی ایران به عمق این فرصت ها و ظرفیت ها پی خواهیم برد،امری که تحقق آن مستلزم برنامه ریزی مدون و تلاش برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

امامی امین در ادامه با اشاره به نقش حائز اهمیت صادرات در شکوفایی اقتصادی کشور گفت:پوتین بصورت ویژه دستور داده که تجار روسی،20 درصد از نیاز کشور مذکور در بخش مواد غذایی و تولیدات و محصولات صنعتی را از ایران تامین کنند که ارزش مالی آن،حدود 40 میلیارد دلار برآورد می شود،اما اکنون تراز تجاری ما با این کشور،500 میلیون دلار است.

وی بیان کرد:در همسایگی ما،سهم تجارت کشوری همچون ترکیه با روسیه،40 میلیارد دلار می باشد،آن هم در شرایطی که بُعد مسافت آن با این کشور،دو برابر ایران می باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران گفت:هر آنچه در تولیدِ داخلی به توفیق بیشتری نائل شویم به همان میزان شاهد توسعه اقتصادی افزون تری خواهیم بود و این مهم جزو با توجه ویژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد.

امامی امین عنوان کرد:یکی از خواستگاه های قابل توجه تولید در کشور به حوزه های روستایی معطوف می شود،عرصه ای که متاسفانه به دلیل برخی از سیاست گذاری های غلط در ادوار گذشته،دچار مشکلات جدی و عدیده شد که بر هم خوردن موازنه جمعیت روستایی و مهاجرت های بی رویه از نمونه های آن به شمار می رود.

وی در خاتمه یادآور شد:پرداخت ارزش افزوده به روستاها و افزایش چندین برابری آن،فرصتی ویژه را برای اشتغالزایی و توسعه پایدار روستایی ایجاد کرده و امید آن می رود مدیریت روستایی با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و تامین تمهیدات مقتضی و موثر در این جهت گام بردارد.

انتهای پیام/

تراز تجاری ایران و روسیه،500 میلیون دلار است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر