کد خبر: ۶۲۴۳۳۵۵
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت:از ابتدای مهرماه سال جاری سامانه سپهتن به صورت جدی کنترل خواهد شد و رانندگان بایستی مواظب رفتارهای ترافیکی خود در حین رانندگی باشند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام؛ فرمانده پلیس راه استان ایلام گفت: اصطلاح سپهتن، همان سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان عمومی حمل مسافر است که در این سامانه دوربینی در روبروی راننده نصب شده و می تواند  از تمام فعالیت های راننده عکس گرفته و به سرور اصلی انتقال نماید.

 

سرهنگ رضا همتی زاده افزود: رانندگان در اجرای این طرح با روشن کردن خودرو ملزم به قرار دادن گواهینامه خود در دستگاه مربوطه می باشند.

 

وی ادامه داد: این سیستم با قابلیت ارتباط دیتا بیس اصلی  پلیس راه ( به صورت آنلاین) می تواند مجاز بودن رانندگی راننده را به سیستم گزارش دهد و در صورت عدم مجوز هشدار صوتی به راننده داده خواهد شد و آن را از رانندگی منع خواهد نمود.

 

رئیس پلیس راه ایلام ادامه داد : هر راننده مجاز به ۹ ساعت رانندگی در طول شبانه روز می باشند و به ازای هر ۴ ساعت رانندگی مداوم  ملزم به ۱۰ دقیقه استراحت می باشند.

 

وی تصریح کرد: سامانه سپهتن قابلیت محاسبه ساعات رانندگی به صورت دقیق را دارد و  در زمان استراحت بین رانندگی پیغام های مناسب صوتی را جهت آگاه سازی به راننده اعلام می کند.

 

سرهنگ همتی زاده عنوان کرد: در صورتی که راننده از سرعت مجاز تجاوز نماید ، هشدارهای لازم به راننده داده خواهد شد و در صورت عدم اصلاح سرعت ، راننده در ایستگاه بعدی پلیس راه مورد بازخواست و اعمال قانون قرار خواهد گرفت.

 

وی در پایان به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر توصیه کرد : برابر ماده ۷۲۴ قانون مجازات هر راننده وسیله نقلیه ای که در دستگاه ثبت تخلفات وسیله نقلیه عمدا تغییری ایجاد کند و یا با علم به این که چنین تغییری در دستگاه مزبور داده شود برای با اول به  حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه و یا جزای نقدی از ۵۰ هزار ریال تا ۵۰۰ هزار ریال و یا هر و مجازات و در صورت تکرار به دو تا شش ماه حبس محکوم خواهد شد.

 

انتهای پیام/ح

 

سامانه سپهتن به کمک پلیس راه استان می آید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر