کد خبر: ۶۲۴۳۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:

شریعتمداری گفت: میزان مصرف لبنیات در کشور پایین بوده بنابراین دولت ضمن حمایت از صادرات، افزایش سرانه مصرف این محصول را در دستور کار خود قرار داده است.

 صنعت غذایی كشور بویژه لبنیات بازارهای خوبی برای صادرات به دست آورده استبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: صنعت غذایی کشورمان به محصولات لبنی  بسیار  وابسته است، از این رو طی سال های اخیر در این صنعت گام‌های بسیار خوبی برداشته ایم.

وی ادامه داد: در حوزه آب میوه شركت های معتبر خوب و باکیفیتی تولید کرده‌ایم، همچنین در حوزه بسته بندی از روش های بسیار مناسبی بهره مند شده که همه این عوامل منجر به دستیابی به بازارهای جدید و خوبی برای صادرات در حجم وسیع و کنسانتره این محصولات در دنیا شده است.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که ٣ هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان طی سال های گذشته در صنعت غذایی سرمایه گذاری شده است، بیان کرد: ٨٠ میلیون دلار مجموعه صادراتی است که در دنیا طی سال‌های گذشته در این صنعت انجام شده است.

به گفته وی  با توجه به ارزش صادراتی صنعت غذایی، دولت نیز از این صنعت  به ویژه محصولات لبنی، پشتیبانی خواهد کرد.

وی در خاتمه یادآور شد: میزان سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین بوده، بنابراین دولت ضمن حمایت از صادرات، افزایش سرانه مصرف این محصول را در دستور کار خود قرار داده است و ما امیدواریم بتوانیم به زودی به اهداف تعیین شده دست یابیم.

انتهای پیام/

وابستگی صنعت غذایی به محصولات لبنی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر