کد خبر: ۶۲۴۴۰۰۴
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱

استاندار زنجان اظهار کرد: برپایی جشنواره‌های مختلف موجب حفظ سنت‌های ارزشمند گذشتگان در میان مردم و بهترین راه مقابله با فرهنگ وارداتی و تهاجم فرهنگی است که باید گسترش یابد.

برپایی جشنواره‌ها بهترین راه مقابله با فرهنگ وارداتی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در مراسم اختتامیه دومین جشنواره انگور ابهر که در روستای درسجین این شهرستان برگزار شد، با تاکید بر اینکه برپایی جشنواره‌ها و ارزش نهادن به رسوم گذشتگان همواره در عمق تاریخ و فرهنگ سنتی و بومی ملت ایران وجود دارد، خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از کشورهای تازه به هویت رسیده در تلاش هستند که سنت‌ها و ارزش‌های کشورهای دیگر را متعلق به تاریخ خود معرفی کنند و این در حالی است که در کارنامه تاریخی پرعظمت ملت ایران، نشانه‌های فراوانی از سنت‌های ارزشمند وجود دارد.

 استاندار زنجان با بیان اینکه تاریخ پرافتخار ملت ایران دارای سنت‌ها و ارزش‌های فراوان و ارزشمندی است، افزود: برپایی جشنواره‌ها نوعی پاس‌داشت و حفظ ارزش‌های نیاکان و گذشتگان است و نباید اجازه دهیم این سنت‌ها در جامعه فراموش شود.

 نماینده عالی دولت در استان زنجان، حضور گسترده مردم در جشنواره‌ها را پیام مردم به مسئولان دانست و ادامه داد: حضور پررنگ مردم در جشنواره‌ها، نشان‌دهنده نیاز به ایجاد احساس شادی و نشاط در جامعه است.

 وی به آثار مثبت و فواید برگزاری جشنواره‌های متعدد در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: با نگاه دولت تدبیر و امید، برنامه‌ها و جشنواره‌های گوناگون با عناوین مختلف در سراسر کشور برگزار می‌شود تا فضایی بانشاط و صمیمی در جامعه ایجاد شود.

 استاندار زنجان اظهار کرد: باید با مشارکت مردم، زمینه شادی و نشاط در جامعه فراهم شود، که در این راستا دولت یازدهم موفق عمل کرد.

 درویش‌امیری با تاکید بر اینکه برگزاری برنامه‌های نشاط‌آور در جامعه موجب ایجاد همدلی و فضای صمیمی بین مردم می‌شود، افزود: با برپایی جشنواره‌ها، علاوه بر حفظ سنت‌های گذشتگان، فرصتی فراهم می‌شود تا مردم بیاموزند که در کنار هم به آسانی به شادی بپردازند و همیشه همدل و همراه هم باشند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره انگور و معرفی بیش از 56 گونه انگور تولید شده در شهرستان ابهر، اظهار کرد: این جشنواره به نوعی شکرگذاری از خداوند به دلیل اعطای نعمت‌های فراوان به مردم منطقه، کشاورزان و تولیدکنندگان است.

انتهای پیام/ز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر