کد خبر: ۶۲۴۴۰۱۵
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵

رئیس پلیس راه استان ایلام کنترل رفتارهای ترافیکی رانندگان استانی از ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد.

آغاز فعالیت سامانه سپهتن از ابتدای مهرماه

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام؛  رضا همتی زاده با بیان اینکه در این سامانه دوربینی در روبروی راننده نصب شده و از آغاز فعالیت سامانه سپهتن از ابتدای مهرماه تمام فعالیت های راننده عکس گرفته و به سرور اصلی انتقال می دهد افزود: رانندگان در اجرای این طرح با روشن کردن خودرو ملزم به قرار دادن گواهینامه خود در دستگاه مربوطه می باشند.

وی با اشاره به اینکه این سیستم با قابلیت ارتباط دیتا بیس اصلی پلیس راه ( به صورت آنلاین) می تواند مجاز بودن رانندگی راننده را به سیستم گزارش دهد تاکید کرد : در صورت نداشتن مجوز ، هشدار صوتی به راننده داده خواهد شد و آن را از رانندگی منع خواهد نمود.

رئیس پلیس راه استان ایلام تاکید کرد: در اجرای این سامانه هر راننده مجاز به ۹ ساعت رانندگی در طول شبانه روز می باشد و به ازای هر ۴ ساعت رانندگی مداوم ملزم به ۱۰ دقیقه استراحت می باشد.


همتی زاده اظهار کرد: این سیستم قابلیت محاسبه ساعات رانندگی به صورت دقیق را دارد و در زمان استراحت بین رانندگی پیغام های مناسب صوتی را جهت آگاه سازی به راننده اعلام می کند.

وی یادآور شد: در صورتی که راننده از سرعت مجاز تجاوز کند ، هشدارهای لازم به راننده داده می شود و در صورت عدم اصلاح سرعت ، راننده در ایستگاه بعدی پلیس راه مورد بازخواست و اعمال قانون قرار خواهد گرفت.

رئیس پلیس راه استان ایلام به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر توصیه کرد : برابر ماده ۷۲۴ قانون مجازات هر راننده وسیله نقلیه ای که در دستگاه ثبت تخلفات وسیله نقلیه عمدا تغییری ایجاد کند و یا با علم به این که چنین تغییری در دستگاه مزبور داده شود برای با اول به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه و یا جزای نقدی از ۵۰ هزار ریال تا ۵۰۰ هزار ریال و یا هر و مجازات و در صورت تکرار به دو تا شش ماه حبس محکوم خواهد شد.

انتهای پیام/ه

راه اندازی سامانه سپهتن در ایلام

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی