کد خبر: ۶۲۴۴۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶

نیویورک تایمز نوشت : قرار است افغانستان دارای نیروی تازه‌ مسلح محلی باشد که توسط اردوی ملی رهبری خواهد شد.

ارتش محلی زیر نظر اردوی ملی تشکیل می شودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه‌ نیویارک تایمز به نقل از یک مقام‌ ارشد افغان ، نوشته است که شمار این نیروی جدید هنوز نهایی نشده است و در مورد آن گفت‌وگو جریان دارد، ولی بیشتر از ۲۰ هزار تن خواهند بود.

گزارش افزوده است که این نیرو تحت رهبری اردوی ملی فعالیت خواهند کرد، روند تقرری آنان مانند سربازان ارتش خواهد بود و در محل‌هایی در اطراف کشور حضور خواهند داشت که توسط نیروهای ارتش پاکسازی شده باشد.

نیویارک تایمز نوشته است که در زمان نزدیک به اعلام راهبرد نظامی جدید امریکا از سوی رییس جمهوری این کشور، هیاتی متشکل از مقام‌های نظامی افغان و امریکایی به هند رفتند تا بیشتر در مورد نیروهای منطقه‌ای هند بدانند. این نیروها به منطقه‌های جنگی فرستاده می‌شوند تا با نیروهای ارتش ملی این کشور همکاری کنند.

همزمان، شماری از گروه‌های حقوق بشری در مورد این طرح ابراز نگرانی کرده‌ و گفته‌ اند که این طرح مانند پولیس محلی است که پیشتر از سوی امریکا در افغانستان ایجاد شد و بارها به نقض حقوق بشر که شامل سوء استفاده از غیرنظامیان و سوء استفاده جنسی از پسرها بوده است، متهم شده‌ بودند.

روزنامه به نقل از مقام‌های افغانستان نوشته است که رویکرد جدید در مورد ایجاد نیروهای مسلح محلی در حقیقت کمک می‌کند که به جای اینکه شبه نظامیانی را تقویت کنیم تا دست به سوء استفاده بزنند، این حالت را مهار کنیم.

پولیس محلی افغانستان در سال ۲۰۱۴ میلادی با ۱۰ هزار تن ایجاد شد، اما اکنون به بیش از ۲۰ هزار تن می‌رسد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر