کد خبر: ۶۲۴۴۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
اینستاگردی؛

عزت الله ضرغامی صفحه اینستاگرام خود را به تصویری از شهید محمود کاوه و شهید محمد بروجردی اختصاص داد.

خاطرات جالب ضرغامی از شهید کاوه  و شهید بروجردیبه گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ 31 شهریور هر سالروزی است که هیچگاه از خاطر ملت ایران فراموش نخواهد شد، آغاز جنگی نابرابر و برنامه‌ریزی‌شده که قرار بود دشمن را 3 روزه به قلب ایران برساند اما رزمندگان آن را هشت سال تمام در مرزهای ایران نگه داشتند و سرانجام بیرون راندند.

به مناسبت نزدیک شدن به هفته گرامیداشت دوران دفاع مقدس عزت الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما با انتشار تصویری از شهید محمود کاوه و شهید محمد بروجردی در صفحه اینستاگرامش خاطره ای خواندنی در خصوص این دو شهید را روایت کرد.

عزت الله ضرغامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

"شهید کاوه ، فرزند کردستان!
جنگل های مرتفع آلواتان در غرب کشور در تسخیر ضد انقلاب و حزب دموکرات بود. قاسملو رهبر این حزب گفته بود اگر سپاه توانست ان جا را فتح کند کلید کردستان را به آنان خواهد داد.
آنان سلاح‌های سنگین غنیمت گرفته شده از پادگان مهاباد را به نقاط مرتفع برده بودند و موقعیت سوق الجیشی منطقه نیز دست بالا را به آنان داده بود.
عملیات آزادسازی که شروع شد برای تهیه گزارش به منطقه رفتم. همزمان با سپیده صبح با هلی کوپتر از قرارگاه حمزه در ارومیه به پادگان ارتش در محل درگیری رفتم. جاده‌های زمینی همه بسته بود. شهید بروجردی را دیدم و خواستم با او گفت و گو کنم. عجله داشت. پیشنهاد کرد با برادر کاوه فرمانده عملیات صحبت کنم.
به اتاق کوچکی هدایت شدم. سفره‌ای پهن بود و قدری پنیر و نان خشک. جوان خوش سیمائی هم با گرمکن ورزشی مشغول خوردن صبحانه بود. سلام و علیک کردیم. منتظر ماندم تا برادر کاوه بیاید. مدتی طول کشید. از جوان پرسیدم ببخشید، برادر کاوه فرمانده عملیات کجا هستند؟ کی می آیند ؟ همین طور که می خورد گفت خودم هستم!! خیلی جوان بود. در صورتش مویی دیده نمی‌شد! از چشمان پف کرده اش معلوم بود شب را نخوابیده است. بعد از گفت و گو هم یک قبضه خمپاره ۶۰ برداشت و با جیپ عازم ارتفاعات شد.
این که در آن یک ساعت گفت و گو بین ما چه گذشت ، نیازمند پست مستقل است. ولی هرچه دیدم ، استقامت ، استغنا و شجاعت و امید به پیروزی بود. چند روز بعد گوینده خبر سیما اعلام کرد که ارتفاعات آلواتان آزاد شد.
بارک الله به کاوه! او در سال ۶۵ در سن ۲۵ سالگی در جریان عملیات کربلای ۲ به شهادت رسید.
شهید محمود کاوه فرمانده لشگر ویژه شهدا ،فرزند کردستان. روحش شاد."

 خاطره جالب ضرغامی از شهید کاوه  و شهید بروجردی

انتهای پیام/

 خاطرات ضرغامی از دو شهید در آستانه هفته دفاع مقدس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر