کد خبر: ۶۲۴۴۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵

مقام‌های امنیتی ولایت غور می‌گویند که عملیات گسترده نظامی برای بازپس گیری منطقه غلمین این ولایت از از گروه طالبان و داعش، به زودی آغاز می‌شود

عملیات نظامی برای بازپس‌گیری منطقه غلمین غور آغاز می‌شودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، غلمین در شمال شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور موقعیت دارد و مخالفان مسلح هفته گذشته، بدون درگیری توانستند که این منطقه را از کنترل نیروهای امنیتی و خیزش مردمی بیرون کنند.

اقبال نظامی، سخنگوی فرماندهی پلیس غور گفت که نیروهای خیزش مردمی در راستای شکست گروه طالبان و داعش در منطقه غلمین ناکام بوده‌اند و توان مقابله با مخالفان مسلح را ندارند، به همین دلیل نیروهای دولتی برای شکست این گروه‌ها اقدام خواهند کرد.

روز پنج‌شنبه هفته گذشته، عملیات هوایی نیروهای افغان بر مواضع مخالفان مسلح در غلمین صورت گرفت که در نتیجه آن ۳ طالب مسلح کشته شدند.

سخنگوی پلیس غور افزود که تاکنون ۲ نیروی خیزش مردمی و یک غیرنظامی در غلمین کشته شده‌اند.

با این حال، شماری از فعالان مدنی از بروز فاجعه انسانی در این منطقه ابراز نگرانی می‌کنند. حسن حکیمی از فعال مدنی به خبرگزاری افق گفت که نگرانیم حادثه شبیه میرزاولنگ در غلمین تکرار نشود.

اما این گفته‌ها از سوی پلیس این ولایت رد شده است. به‌تازگی گروه داعش و طالبان در منطقه رغس‌کن در شمال شهر فیروزکوه، در راستای عملیات مشترک علیه نیروهای دولتی به توافق رسیده‌اند.

غور از ولایت‌های ناامن است که که همواره مخالفان مسلح، توانایی نیروهای دولتی را به چالش کشیده‌اند و چندی پیش نیز مخالفان توانستند، کنترل ولسوالی تیوره را به مدت دو روز به دست گیرند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر