کد خبر: ۶۲۴۴۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱

آلمان هم با برگزاری همه‌پرسی جدایی کردستان از عراق مخالفت کرد.

آلمان مخالفبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، "گئورگ استریتر"، معاون سخنگوی دولت آلمان در یک کنفرانس خبری در شهر برلین هشدار داد که با برگزاری همه‌پرسی جدایی کردستان عراق که در ۲۵ سپتامبر قرار است انجام شود، مخالف است.

استریتر افزود: چنین همه‌پرسی از سوی دولت منطقه‌ای کردستان عراق منجر به بروز تنش‌های جدید در این منطقه بی‌ثبات، خواهد شد.

وی اظهار کرد: دولت فدرال آلمان تمامیت ارضی عراق را غیرقابل چشم‌پوشی و دارای بیشترین اهمیت تلقی می‌کند. دولت آلمان مخالف برگزاری همه پرسی یک جانبه بر سر استقلال منطقه کردستان آن هم بدون توافق با دولت مرکزی بغداد است.

استریتر همچنین از توافق اخیر احزاب حاکم در منطقه کردستان عراق به منظور فعالیت مجدد پارلمان منطقه‌ای بعد از دو سال توقف فعالیت استقبال کرده و از همه طرف‌ها خواست با یک گفت‌وگوی سازنده بر تنش‌های اخیر میان اربیل و بغداد غلبه کنند.

"مسعود بارزانی"، رئیس اقلیم کردستان عراق روز پنجشنبه گفت که پیشنهاد مشترک آمریکا، سازمان ملل و انگلیس برای به تعویق انداختن همه پرسی استقلال را بررسی خواهد کرد.

این در حالی است که دولت مرکزی عراق این همه‌پرسی را رد کرده و گفته که برگزاری این همه پرسی ناقض قانون اساسی عراق است.

بغداد همچنین هشدار داد که چنین حرکتی منجر به ایجاد تنش‌های جدید و تضعیف مبارزات بر علیه گروه تروریستی داعش خواهد شد که هنوز هم تعداد قابل توجهی از آنها در شمال عراق حضور دارند.

انتهای پیام/

آلمان هم با برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق مخالفت کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر