کد خبر: ۶۲۴۴۵۰۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت ایجاد صمیمیت و همدلی میان هنرمندان عرصه تئاتر تاکیدکرد.

تاکید بر ضرورت ایجاد صمیمیت و همدلی میان هنرمندان عرصه تئاتربه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛مهدی شفیعی در مراسم اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی، با تاکید بر ضرورت ایجاد صمیمیت و همدلی میان هنرمندان عرصه تئاتر، گفت: نبود پیشکسوتانی که امشب در میان ما نیستند این پیام را دارد که لازم است در میان هنرمندان صمیمیت و همدلی باشد تا در این عرصه شاهد موفقیت های روز افزونی باشیم.

وی با بیان اینکه تئاتر کشور و تبریز باید به پیشکسوتان این هنر افتخار کند، اظهار کرد: هنرمندان این حوزه می توانند با تکیه بر پیشکسوتان به قله های موفقیت دست یابند و باعث پیشرفت تئاتر کشور باشند.

شفیعی ادامه داد: از کارهای مفید و موثری که در این جشنواره اجرا شد تقدیر از پیشکسوتان این عرصه بود که باعث افتخار ما است تا در کنار این عزیزان باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم، گفت: در سال های اخیر پیشرفت هنر تئاتر استان خوب بوده اما باید بیشتر از این و در شان و جایگاه بزرگان این عرصه هنرمندان و تاریخ کهن این دیار باشد.

محمد محمدپور با اشاره به پیشرفت های چشمگیر تئاتر استان، افزود: پیشرفت هایی که در این عرصه داشتیم مطلوب است اما راضی کننده نیست و باید به همت هنرمندان این عرصه پیشرفت هایی در شان این هنرمندان و آذربایجان داشته باشیم.

وی ادامه داد: تئاتر آذربایجان شرقی از نظر کمی و کیفی نسبت به سال های گذشته پیشرفت هایی داشته است و این انتظار می رود تا جهش های بیشتری را در این راستا به دست هنرمندان این استان داشته باشیم و ما به آینده تئاتر استان امیدواریم.

داور بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه فعالان و هنرمندان این عرصه باید پشت یکدیگر باشند و از همدیگر حمایت کنند، گفت: باید توجه داشت که تئاتر یک حرکت جمعی است.

پانته آ بهرام اظهار کرد: آذربایجانی ها به غیرت و قدرت مثال زدنی هستند اما در این روزها شاهد برخی از ناراحتی ها، بغض ها و گله ها بودیم که در ظاهر تمجید اما در باطن و پشت صحنه شاهد گله و شکایت هایی هستیم که انتظار داریم شاهد این چنین صحنه هایی نباشیم.

وی ادامه داد: آرزو دارم تا شاهد موفقیت های یکایک هنرمندان این شهر باشم و شاهد بغض ها و گله هایتان را که مانع از موفقیت شما خواهد شد، نباشیم.

بهرام ، بر اهمیت همدلی و اتحاد هنرمندان تاکید کرد و افزود: فعالان و هنرمندان این عرصه باید پشت یکدیگر باشند و از همدیگر حمایت کنند چرا که تئاتر یک حرکت جمعی است و ما باید شاهد این اتحاد باشیم.

دبیر بیست و نهمین جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی نیز بر اهمیت همدلی و اتحاد اهالی تئاتر تاکید کرد و افزود: امیدواریم همه اهالی و فعالان تئاتر کدورت ها را کنار گذاشته و برای رقم زدن آینده تئاتر با یکدیگر متحد شوند.

بابک نهرین اظهار کرد: امسال 36 اثر متقاضی داشتیم که تعداد 15 اثر در بخش اصلی و شش اثر در بخش تجربه های نو به جشنواره راه یافتند.

وی اضافه کرد: خوشحالم از اینکه زمینه برای حضور جوانان با وجود سنگ اندازی های متعدد، فراهم شد و موفق به برگزاری این بخش و میدان دادن به جوانان شدیم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی ادامه داد: امسال کتاب نفیس 120صفحه جشنواره نیز تهیه و منتشر شده است که در پایان آیین اختتامیه به حاضرین ارائه شد.

وی ، بر ارزش وجود همدلی بین اهالی تئاتر تاکید کرد و افزود: امیدوارم همه اهالی تئاتر باهم متحد شده و کدورت ها را کنار بگذارند و همگی تنها برای یک هدف آن هم موفقیت تئاتر قدم بردارند.

 

انتهای پیام/ش

تئاتر تبریز روزهای خوشی را سپری می کند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر