کد خبر: ۶۲۴۴۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳

بانک کشاورزی طی جوابیه ای درباره خبر " طرح بخشودگی جرایم وام کشاورزان به جایی نرسید" توضیحاتی داده است.

واکنش بانک کشاورزی به خبربه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بانک کشاورزی درباره خبر " طرح بخشودگی جرایم وام کشاورزان به جایی نرسید" توضیحاتی مطرح کرده که به شرح ذیل است: پیرو درج خبر مذکور در تاریخ 10 شهریور ماه امسال به اطلاع می رساند؛ در اجرای ماده 2 تبصره 35 قانون اصلاح بودجه سال 1395 و بند (و) تبصره 16 قانون بودجه سال 1396 کل کشور، بانک کشاورزی موضوع بخشش سود و جرایم تسهیلات پرداختی تا مبلغ یک میلیارد ریال را در دستور کار خود قرار داده است.

بر اساس مفاد آیین نامه ابلاغی از سوی بانک مرکزی و دیگر دستورالعمل های مربوط، نسبت به تعیین تکلیف بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال تا پایان سال 1395 اقدام شده و در امسال نیز درباره پرونده هایی تا مبلغ یکصد میلیون ریال و 250 میلیون ریال اقدام لازم صورت گرفته است. در همین حال، تعیین پرونده های تا سقف 400 میلیون ریال جزو دیگر اقدامات بانک کشاورزی در این زمینه به شمار می آید.

برخلاف بعضی از اظهارنظرها، تمامی این اقدامات بر اساس قوانین،مقررات و ضوابط ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره تمامی مشمولان طرح انجام شده و این بانک از تفسیر یا تغییر در مفاد دستورالعمل اجتناب کرده است.

ذکر این نکته ضروری است که براساس آخرین آمار و اطلاعات دریافت شده از عملکرد شعب بانک کشاورزی در اجرای دستورالعمل یاد شده تا تاریخ 5/6/1396 بیش از 270 هزارنفر از بدهکاران مشمول طرح، از مزایای تبصره قانونی فوق در سراسر کشور بهره مند شده اند به گونه ای که در بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال حدود 98 درصد از اعتبار ابلاغی جذب شده است.

انتهای پیام/

بخشودگی جرایم وام بانکی بیش از 270 هزارنفر تا تاریخ 5 شهریورماه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
mohsen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
تعاونی توسعه البرزکه ازوزارت جهادکشاورزی مجوزگرفته وازبانک مرکزی مجوزنداردهم بایددارایی خودرابه بانک کشاورزی انتقال دهدوخودپردازعضوشبکه شتاب ازبانک مرکزی دراختیارمشتریانش قراردهد،یک تعاونی روستایی بایدبابانک کشاورزی ادغام گردد
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر