کد خبر: ۶۲۴۵۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۵
آیت‌الله علم‌الهدی:

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه متدینین از مفاسد و ولنگاری‌های فرهنگی و اجتماعی شهرشان دردمند و ناراحتند، گفت: امر به معروف و نهی از منکر نیاز به سرفصل ندارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی، هدف از تشکیل ستاد را هماهنگی و همراهی نیروها دانست و خاطرنشان کرد: اصل کار باید با تکیه بر نیروهای متدین انجام شود.

در این زمینه از بسیج و سپاه با این عظمت، کمک بگیرید و نیروهای متدین را شناسایی و به کارگیری کنید. در هنگام ایجاد مشکل و مانع ستاد نیز به شما کمک می‌کند.

وی با ابراز تأسف نسبت به افزایش فسق و فجور در جامعه تصریح کرد: شما متدینین از مفاسد و ولنگاری‌های فرهنگی و اجتماعی شهر خود دردمند و ناراحت هستید و در مقابل منکرات شرعی احساس تکلیف می‌کنید. این دردمندی مسئله حکومتی و نظام تشکیلاتی نیست، بلکه این دردمندی در قلب و فکر شماست.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در ادامه بیان کرد: مجلس شورای اسلامی تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تصویب کرده و این ستادها تشکیل شده است، بنابراین سعی‌ کنید برای انجام واجبات شرعی به امکانات و نیرو و بودجه نیاز نداشته باشید، این مسؤولیت را باید خودتان با انگیزه و نیروی درونی به دوش بگیرید.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر واجب شرعی است، یادآور شد: هر انسانی باید برای اجرای آن تلاش کند. شهرهای ما شهر مسلمانان است و بلاد کفر نیست و می‌توانید از تمامی امکانات آن استفاده کنید و این کار را به عنوان کار امام حسین(ع) فرهنگ‌سازی کنید. موفقیت در اجرای این امر صرف وقت، نیرو و استعداد می‌خواهد که خوشبختانه شما بزرگواران دارا هستید.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تشریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر کردن غیر از ستاد اداره کردن است. شما می‌توانید از متدینین شهرتان استفاده کنید، اما بنا نیست که در مملکت سرفصلی را برای نماز خواندن، روزه گرفتن ماه رمضان مردم در نظر گرفته شود، بلکه واجبات شرعی تکلیف و وظیفه است و برای انجام آن نیازی به سرفصل نیست.

امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه هر شهر وضعیت خاص خود را دارد، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم نسخه و برنامه جامعی برای همه شهرستان‌ها بدهیم و تنها می‌توانیم از تجربه دیگران استفاده کنیم. طراحی برنامه، اجرا و ایجاد تشکل‌ها در محیط بزرگ با ایجاد تشکل‌ها در یک محیط کوچک متفاوت است. نماز یک واجب فردی و امر به معروف و نهی از منکر یک واجب اجتماعی است و برای اجرای یک واجب اجتماعی باید از تمام امکانات اجتماعی بهره گرفته شود، بنابراین سعی کنید از تمامی امکانات و تجهیزات بومی شهر خود استفاده کنید.

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه خاطرنشان کرد: اجرای امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف شرعی بر عموم مردم است، حجت خدا بر شما تمام شده است و اگر به خاطر بی‌اهمیتی، بی‌توجهی، غفلت و وقت کافی صرف نکردن وظیفه خود را انجام ندهید مسؤول هستید.

امام جمعه مشهد، امر به معروف و نهی از منکر را بزرگ‌ترین ابزار تحقق ظهور امام زمان(عج) دانست و اظهار داشت: مسؤول کار شما ستاد نیست، بلکه مسؤول کار شما حضرت ولی‌عصر(عج) است. شما در محضر امام زمان(عج) خدمت می‌کنید و سرباز ایشان هستید و به اعتبار اینکه بر تمامی فعالیت‌های شما شاهد و گواه است بازخواست می‌شوید.

آیت‌الله علم‌الهدی در پایان بر ضرورت اخلاص در عمل تأکید کرد و گفت: در انجام این مسؤولیت خطیر توکل به خدا داشته باشید و از خدا کمک بخواهید، چراکه هر کاری برای خدا باشد خداوند خود یاری‌دهنده خواهد بود. قدرت و توانمندی پروردگار خودش به کمک شما خواهد آمد و به فضل پروردگار موانع و مشکلات از سر راه برداشته خواهد شد، کار اسلام همیشه با چنگ و دندان پیش رفته و با تجهیزات و امکانات و دستگاه‌های مدرن پیش نرفته است، ان‌شاءالله با عظمت و قدرت خداوند پیشرفت می‌کنید.

انتهای پیام/پ

 

امر به معروف و نهی از منکر نیاز به سرفصل ندارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر