کد خبر: ۶۲۴۵۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۹
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار زمان بهره برداری از خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار را سال 98 اعلام کرد و گفت: هم زمان با رسیدن گاز به چابهار فاز اول پتروشیمی نگین مکران به بهره برداری می رسد.

تحول عظیم ملی در چابهار تا کمتر از دو سال آینده به گزارش گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان  ،و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی اظهار کرد: فاز نخست پروژه نگین مکران با ظرفیت تولید سالانه 8.5 میلیون تن متانول و اشتغال زایی بیش از ھشت ھزار نفر تا اواسط سال 98 به بھره برداری می رسد .

وی افزود: عملیات اجرایی پتروشیمی نگین مکران در سال 91 و در قالب سه فاز آغاز شده که برآورد اولیه برای به اتمام رسیدن تمامی فازھای آن 10 سال است .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان این که خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی چابهار از نیروگاه گاز ایرانشهر تامین می شود تصریح کرد: عملیات اجرایی خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار با اعتباری بالغ بر هزار و صد میلیارد تومان به طول 285کیلومتر از اسفند 95 آغاز شده است و تا کنون25کیلومتر از آن لوله گذاری شده است.

کردی زمان بهره‎برداری از این پروژه را بهار 98 اعلام کرد و گفت: اعتبار این پروژه از طریق منابع داخلی شرکت پتروشیمی نگین مکران تامین می شود و پس از بهره برداری مردم شهر چابهار نیز از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه خط انتقال گاز به چابهار در سه جبهه در حال اجراست افزود: روزانه بیش از 500نفر در پروژه خط لوله گاز ایرانشهر –چابهار مشغول به کار هستند که با فعال سازی جبهه های دیگر میزان اشتغال زایی به بیش از 2هزارنفر نیز می‌رسد.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به مذاکره یک شرکت هندی با شرکت پتروشیمی نگین مکران برای احداث این کارخانه گفت: کارخانه اوره هند با سرمایه گذاری دوشرکت هندی و یک شرکت ایرانی به میزان 800میلیون دلار در منطقه آزاد چابهار احداث می شود.

کردی هم چنین از ساخت نیروگاه 340مگاواتی برق منطقه آزاد چابهار خبرداد و گفت: این نیروگاه با سرمایه گذاری 780میلیارد تومان برای مصرف شهرک پتروشیمی نگین مکران توسط شرکت مپنا ساخته‌ می‌شود.

به گفته وی خوراک نیروگاه برق گاز متان است و بنا به پیش بینی ها 28 ماه آینده به بهره‌بردای می‌رسد چراکه سعی شده هم زمان به رسیدن گاز به چابهار به افتتاح شود.

انتهای پیام/ع

تحول عظیم ملی در چابهار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر